PODZIEL SIĘ
Podopieczni Jakuba Światłowskiego już w najbliższą sobotę wrócą do rywalizacji w rozgrywkach łódzkiej A-klasy. Zobaczymy, czy stać ich na to, aby na koniec sezonu świętować zdobycie mistrzostwa.

KAS po rundzie jesiennej znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, tracąc do pierwszego GLKS-u Dłutów zaledwie trzy punkty. Sprawa awansu do okręgówki jest zatem otwarta.

Mimo zaledwie jednej porażki i jednego remisu w trzynastu kolejkach tego sezonu, konstantynowianie w trakcie zimowych przygotowań nie prezentowali wysokiej formy. Wszystko zaczęło się od porażki z liderem A-klasy grupy II KKS-em Koluszki i to aż 2:11. Szybko zmyli oni jednak tę plamę, pokonując 3:0 Husarię Rzgów. W późniejszym starciu z GLKS-em Sarnów/Dalików kasiarze ponownie zeszli pokonani, przegrywając 2:3.

Niestety, kolejne spotkanie z Victorią Rąbień również nie poszło po myśli kasiarzy, bowiem zebrali oni srogie lanie, ponosząc porażkę 1:5. LKS Różyca także okazała się zbyt mocnym przeciwnikiem (2:6) i dopiero w starciu z Victorią Grabów konstantynowianie ponownie zaznali smaku zwycięstwa.

Poszli oni za ciosem i w najlepszym meczu zimowych przygotowań pokonali Orła Parzęczew 4:2. Victoria Łódź również nie postawiła się naszej ekipie i zeszła z boiska z bagażem pięciu bramek (5:1). Dobrą passę przerwało dopiero starcie z Włókniarzem Pabianice. KAS prowadził już 2:0, ale ostatecznie przegrał 2:3.

W ostatnim sparingu przed ligą z MKS-em Mianów rywale okazali się zbyt mocni, wygrywając 0:3. Trener Jakub Światłowski nie był tym jednak bardzo zmartwiony, bowiem jak mówi KAS zawsze przegrywa swoje ostatnie sparingi przed rundą wiosenną.

W zespole pojawiło się także kilka nowych twarzy. KAS skorzystał na rozpadzie ekipy Włókniarza Konstantynów, pozyskując obrońcę i zarazem kapitana tej drużyny – Damiana Rogosia. Z Włókniarza przyszedł też napastnik Michał Łomża. Wzmocnieniem ma być również młody pomocnik Metalowca Łódź – Dawid Sobczak. AKS SMS Łódź na KAS zamienił za to Bartosz Cieślak.

Damian Rogoś zamienił Włókniarz na KAS

Po poważnej kontuzji powraca także Piotr Marchewka, który na pewno wzmocni liczącą dwudziestu trzech zawodników kadrę KAS-u.

Teraz przed zawodnikami powrót do rywalizacji o awans do okręgówki. Już jutro zmierzą się w Bychlewie z miejscową Jutrzenką. Początek tego starcia o godzinie 16:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here