Strona główna Na sygnale kryminalne Pijany przewoził nielegalny tytoń

Pijany przewoził nielegalny tytoń

0
PODZIEL SIĘ
fot. policja
Prawie 150 kilogramów nielegalnego tytoniu ujawnili stróże prawa w samochodzie 45-letniego mężczyzny, który jechał przez Konstantynów Łódzki. I nie było to jedyne naruszenie prawa, jakiego się dopuścił. 

We wtorek około południa policja otrzymała informację, że żółtym Volkswagenem Caddy podróżuje kierowca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli auto na drodze wojewódzkiej nr 710 i je zatrzymali. Okazało się, że prowadzący pojazd mieszkaniec Wielunia był kompletnie pijany – miał w organizmie niemal 2 promile. W samochodzie znajdowała się natomiast krajanka tytoniowa. Oprócz trefnego towaru zabezpieczono również pieniądze.

– Gdyby ten towar trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić z tytułu niezapłaconego podatku ponad 118 tys. zł – wyjaśnia podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia, a za paserstwo akcyzowe do trzech, wysoka grzywna i przepadek towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here