Strona główna Sport (archiwum) Piątka najlepsza w gminie oraz w czołówce powiatu

Piątka najlepsza w gminie oraz w czołówce powiatu

0
PODZIEL SIĘ

Instytut Sportu w Warszawie przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Najlepszym klubem w gminie został klub pływacki z Konstantynowa Łódzkiego. 

Klasyfikacja prowadzona jest w oparciu o system sportu młodzieżowego. Klub od wielu lat wygrywa ten ranking w naszej gminie. Wyniki uzyskane w roku 2018 pozwoliły też Piątce na zajęcie 4. miejsca w powiecie oraz 33 lokaty w województwie łódzkim, wśród 240 innych klubów. Punkty przyznawane są za zajmowanie czołowych lokat w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Olimpiady Młodzieży, czy Mistrzostwa Wojewódzkie.

Piątka zdobyła w sumie 80 punktów, na które złożyło się 61,5 zdobytych w pięcioboju nowoczesnym oraz 18,50 w pływaniu. Jeśli chodzi o klasyfikację w pięcioboju, to konstantynowska drużyna zajęła 5. miejsce wśród 28 klubów z całej Polski. W stawce klubów pływackich Piątka była osiemdziesiąta druga.

W rankingu sklasyfikowano w sumie trzy konstantynowskie kluby. Poza Piątką jest to także UKS Lider Konstantynów Łódzki (siatkówka) oraz KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki (podnoszenie ciężarów). Zdobyły one łącznie 165,1 punktów w tym KKS – 53,5, a UKS Lider – 31,6.

W skali ogólnokrajowej Piątka zajęła 490 miejsce, KKS 760. miejsce, a UKS Lider 1192 miejsce. Wszystkie te drużyny zanotowały spadek w porównaniu do lat poprzednich. Tendencja ta zatem jest niepokojąca. Rok wcześniej były to odpowiednio miejsca 321., 537. oraz 1000.

Mamy nadzieję, że rok 2019 przyniesie konstantynowskim klubom jeszcze więcej sukcesów i na koniec wszystkie drużyny zanotują awans względem roku 2018.

Szczegółowe wyniki różnych powiatów, województw i klubów dostępne są pod tym adresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here