Strona główna Dzieje się Patriotycznie w MOK. Powstał tam niezwykły mural

Patriotycznie w MOK. Powstał tam niezwykły mural

0
PODZIEL SIĘ
Na ogrodzeniu oddzielającym ogród Miejskiego Ośrodka Kultury od sąsiedniej posesji powstał dzisiaj niezwykły mural – o wydźwięku patriotycznym. Stworzyli go uczniowie naszych szkół podstawowych. 

Nawiązuje do haseł niepodległościowych, wpisując się zarazem w projekt „Konstantynów Łódzki dla Niepodległej”, jaki w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej realizują Miejska Biblioteka Publiczna, MOK i Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie.

W pracy nad muralem wzięło około dwudziestu uzdolnionych plastycznie uczniów z najstarszych klas. Do „zagospodarowania” dostali ścianę, którą podzielono na trzy części, czyli tyle, ile jest podstawówek. Malowanie, z wykorzystaniem farb, sprayów itp., zaczęło się rano i trwało cztery godziny.

– Każdy z reprezentujących szkoły zespołów miał swój fragment, na którym realizował własny pomysł. Efekty to między innymi postać Józefa Piłsudskiego i zarys mapy Polski. Najlepiej jednak zobaczyć mural na własne oczy – zachęca do obejrzenia Anna Walczak, dyrektor MBP.

Niezależnie od tego, który stworzyli uczniowie na terenie MOK powstaje jeszcze jeden, o powierzchni 17 metrów, również o tematyce patriotycznej. Autorem jest Miguel Murillo, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego praca również będzie stanowiła upamiętnienie wydarzeń z 1920 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here