Strona główna Sport (archiwum) Piłka ręczna Orlęta latały za wysoko

Orlęta latały za wysoko

0
PODZIEL SIĘ

W 4. kolejce drugiej ligi piłkarzy ręcznych nasi szczypiorniści grali na własnym parkiecie z liderami tabeli. Niestety, ponownie okazali się oni nieuchwytni.

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – UMKS Orlęta Zwoleń 25:27 (15:14)

Rzucanie rozpoczęli goście jednak dzięki dwóm rzutom Jencza wyszliśmy na 3:2. Później gra długo toczyła się punkt za punkt. W końcu Orlęta podkręciły tempo i po trzech trafieniach z rzędu prowadziły już 8:11. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak Świątek, Trojanowski i Stępień. Najpierw udało nam się doprowadzić do remisu, a potem w końcówce dzięki bramce Świątka schodziliśmy do szatni prowadząc 15:14.

Po zmianie stron wynik ciągle oscylował wokół remisu. Krok bliżej zwycięstwa byli jednak nadal rywale. W końcu, po trzech bramkach niesamowitego Patryka Kuchczyńskiego Orlęta prowadziły 20:23. Włókniarz zdołał jeszcze doprowadzić do remisu po 24, ale Kuchczyński był nie do zatrzymania i ostatecznie poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Sam natomiast zakończył zmagania z 16 bramkami na koncie, co jest wynikiem imponującym.

Orlęta zanotowały tym samym czwartą wygraną w czterech meczach tego sezonu i są samodzielnym liderem tabeli. Włókniarz jest na miejscu piątym. Konstantynowianie w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z MKS-em Piotrkowianinem Piotrkowem Trybunalskim.

 

KKS: Bartosz Borsiak (2), Trojanowski (6), Zajkiewicz, Jencz (4), Kaflak, Stawicki (1), Lux, Zajączkowski, Świątek (3), Hynasiński, Kubiak (1), Stępień (8), Michał Borsiak, Brański.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here