Strona główna Aktualności Odstrzał dzików z protestami w tle. Już w ten weekend

Odstrzał dzików z protestami w tle. Już w ten weekend

2
PODZIEL SIĘ

Gmina Konstantynów Łódzki informuje, że w dniach 12 i 13 stycznia na terenie Konstantynowa Łódzkiego organizowany będzie masowy odstrzał dzików.

O problemie dzików zamieszkujących lasy w okolicy osiedla Srebrna pisaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy skarżyli się, że watahy tych zwierząt wyskakują na ulicę Łódzką przed jadące samochody bądź ryją w ziemi na działkach i polach niszcząc uprawy.

– Mamy problem z dzikami, które nawiedzają nas systematycznie. Nawet dwa razy w tygodniu. I niszczą wszystko. Trawniki są przeorane. Czy jest możliwość odłowienia tych zwierząt – pytał jedna z mieszkanek na spotkaniu z radną Jadwigą Czekajewską.

Burmistrz Henryk Brzyszcz przyznał na spotkaniu w listopadzie 2017 roku, że ilość dzików w mieście jest niepokojąca (Zobacz jak grasują dziki).

Tymczasem Główny Lekarz Weterynarii w aprobacie Polskiego Związku Łowieckiego i odpowiednich ministerstw zadecydowali o masowych odstrzale tych zwierząt. Zginąć mają nawet młode zwierzęta i ciężarne lochy. Powodem ma być przenoszony przez dziki afrykański pomór świń. Tak dużej skali odstrzału sprzeciwiają się ekolodzy, obrońcy przyrody, a nawet niektórzy myśliwi.

Miejsce wykonywania polowania w granicach administracyjnych Konstantynowa Łódzkiego  obejmować będzie część obwodu łowieckiego nr 117, czyli tereny położone pomiędzy ulicami Lutomierską, a ulicą Bechcice, po dwóch stronach rzeki Ner.

 

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzirje ze podadza ile z tych dzikow bylo naprawde zarazonych. Jesli nie to kolejna sciema i szukanie pretekstu do wybijania. A miezzkancy osiedla srebr mogli tu nie kulowac domow skoro wszystko zaczyna im przsszkadzac.

    • Najgorsze, że po takim odstrzale jucha zostaje na śniegu, wątpia pewnie też, bo kto nie by patroszył. Potem to rozmarznie i wiosną będzie stanowić większe źródło wirusa niż te wszystkie odstrzelone dziki razem wzięte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here