Strona główna Aktualności Nowy przypadek COVID-19. Zakażona jest podopieczną DPS

Nowy przypadek COVID-19. Zakażona jest podopieczną DPS

1
PODZIEL SIĘ
Na terenie naszej gminy został potwierdzony przypadek zakażenia COVID-19. Chodzi o podopieczną Środowiskowego Domu Samopomocy w Bechcicach.

Test na koronawirusa został wykonany u kobiety w sobotę. Tego dnia starsza pani trafiła do szpitala w Pabianicach, z powodu obrażeń ręki.

– Została u nas zaopatrzona, ale jak zawsze w przypadku osób z DPS pobraliśmy od niej wymaz i dostarczyliśmy go do badań. Wynik był pozytywny – poinformował Adam Marczak, dyrektor ds. techniczo – administracyjnych w Pabianickim Centrum Medycznym.

Kobietę przewieziono do szpitala w Zgierzu. Natomiast personel medyczny PCM, który się z nią kontaktował, skierowano na dwutygodniową kwarantannę. To ośmioro pracowników.

Pensjonariuszka DPS została już poddana drugiemu testowi na COVID-19. Wynik powinien być znany jutro lub pojutrze.

Co z personelem i pozostałymi podopiecznymi placówki?

– W tym tygodniu od wszystkich, czyli łącznie od około 250 osób będą pobrane wymazy – informuje Robert Kraska, członek zarządu powiatu, nadzorujący DPS-y w powiecie pabianickim. – Na razie nikt nie ma objawów koronawirusa. Gdyby jednak okazało się, że w DPS są zakażone osoby, będziemy musieli je odizolować, wydzielając dla nich część budynku. Mamy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. Czekamy na wynik drugiego testu u wspomnianej pensjonariuszki. Oby był negatywny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here