Strona główna Aktualności Nowe, strażackie Renault za kilka dni w jednostce

Nowe, strażackie Renault za kilka dni w jednostce

0
PODZIEL SIĘ
fot. OSP Niesięcin
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesięcinie czekali na niego z niecierpliwością. Wzbogaci tę jednostkę za kilka dni. W najbliższy piątek wieczorem (13 września) spodziewany jest przyjazd średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Będzie to Renault, wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów. To trzeci samochód w posiadaniu strażaków – ochotników, którzy teraz dysponują 23-letnim Jelczem oraz Renault z 2003 roku. Nowy ma wyjeżdżać do zdarzeń jako pierwszy.

Zakup pojazdu, wartego 795 tys. zł, został sfinansowany z kilku źródeł – 300 tys. zł pochodziło w Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, 280 tys. zł dała na ten cel gmina, 210 tys. zł – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 5 tys. zł stanowił wkład własny druhów.

– Zapraszamy mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i okolic, sympatyków i członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesięcinie oraz druhny i druhów z zaprzyjaźnionych jednostek OSP na powitanie nowego samochodu. Przyjedzie do naszej jednostki prawdopodobnie około godz. 20.00. Będzie nam miło uczcić wspólnie to wydarzenie – mówią druhowie z Niesięcina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here