Strona główna Aktualności Nowe chodniki, ławki, latarnie…. Tak zmienił się skwer Hubala

Nowe chodniki, ławki, latarnie…. Tak zmienił się skwer Hubala

1
PODZIEL SIĘ
Od wiosny był tutaj plac budowy, ale po kilku miesiącach robót widać efekt. Gdzie? Na skwerze Hubala i przylegających do niego zieleńcach.

Zrealizowana na zlecenie miasta inwestycja dobiegła końca. Zaniedbany wcześniej teren przeszedł ogromną zmianę i można spodziewać się, że stanie się jednym z chętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego.

Pracownicy konsorcjum firm z Łodzi i Szadku (wykonawcy przedsięwzięcia), pobudowali nowe chodniki z kostki brukowej. Zostały ustawione ławki i kosze na śmieci. Jest też nowe oświetlenie (i nie chodzi tylko o latarnie, ale też o to, które zamontowano w chodnikach). Uroku zrewitalizowanemu miejscu doda zieleń – posadzono niemal 200 drzew, ponad 600 krzewów i ponad 500 bylin i traw ozdobnych. Są też… budki lęgowe dla ptaków.

Skwer będzie pełnił funkcję rekreacyjną, ale również edukacyjną, bo urzędnicy podjęli decyzję o zamontowaniu na nim tablic informacyjnych, na których znajdziemy ciekawostki o różnych roślinach i zwierzętach. Natomiast z myślą o bezpieczeństwie został zainstalowany monitoring.

– Rewitalizacja pochłonęła 1 mln zł, z czego 600 tys. zł stanowiła bezzwrotna dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Większość pozostałej kwoty to niskooprocentowana pożyczka, również z WFOŚ, niewielki wkład własny miało też miasto – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu.

1 KOMENTARZ

  1. Tylko dlaczego mirsxkancy bloku ptzy Sucharskiego zostali obciazemi kosztami instalacji do deszczowki skoro jej budowa jest wymuszona przez podwyzszenie terenu targowiska????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here