Strona główna Aktualności Nowa karetka dla Konstantynowa Łódzkiego

Nowa karetka dla Konstantynowa Łódzkiego

1
PODZIEL SIĘ
Karetka Renault Master prezentowana na targach fot. Renault Polska
Zgodnie ze swoimi oczekiwaniami od poniedziałku rolę pogotowia w powiecie przejmie Pabianickie Centrum Medyczne. Dotychczas do osób wymagających natychmiastowej pomocy wyjeżdżała karetka Falcka. Według zapewnień szpitala pacjenci nie odczują żadnych negatywnych zmian. 

Konkurs na ratownictwo medyczne ogłosił 25 lutego łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (to efekt nowych zapisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, które dokładnie regulują, kto może świadczyć takie usługi). Przystąpiła do niego również placówka  z Pabianic. I dostała kontrakt, podobnie jak inne podmioty, na 1 rok i 9 miesięcy, czyli do końca grudnia 2020 roku.

W najbliższy piątek mają tam być dostarczone cztery nowe karetki marki Renault Master, w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt. Trzy z nich, oznaczone literą P, będą wyjeżdżały do wypadków i zachorowań. Miejsce stacjonowania dwóch to szpital w Pabianicach (do czasu zakończenia remontu SOR – od strony ul. Jana Pawła II).

Jeden ambulans trafi na stałe do Konstantynowa Łódzkiego, z bazą przy ul. Jana Pawła II 44.

W każdej z karetek P znajdzie się dwóch ratowników. W czwartym ambulansie, jedynym oznaczonym literą S – reanimacyjnym – oprócz nich będzie też lekarz.
Karetki zostały zakupione w leasingu finansowym. Pabianickie Centrum Medyczne będzie je spłacało przez pięć lat. Łączna kwota za cztery pojazdy to 2 472 967 złotych.

Obyło się też bez problemów z kadrą, bo PCM „przejął” pracowników, którzy byli zatrudnieni w Falcku.

Chcąc wezwać pogotowie, tak jak dotychczas należy dzwonić pod numer 999 lub 112. 

 

1 KOMENTARZ

  1. Co autor mial na mysli piszac,:”Zgodnie ze swoimi oczekiwaniami” Czyiimi niby oczekieaniami???? Zdamie zipelnie bez sensu i logiki. Szkoda Falca bo mial dobra ekipe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here