Strona główna Dzieje się Rozrywka Niezapomniany wieczór z Katarzyną Pakosińską – tylko w Teatrze Kamienica!

Niezapomniany wieczór z Katarzyną Pakosińską – tylko w Teatrze Kamienica!

0
PODZIEL SIĘ
Katarzyny Pakosińskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Pochodząca z Warszawy artystka kabaretowa dała się poznać dzięki Kabaretowi Moralnego Niepokoju, który opuściła kilka lat temu i postawiła na rozwój indywidualnej kariery.

Katarzyna Pakosińska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz dwuletniego studium dziennikarskiego. Karierę zawodową rozpoczynała jako dziennikarka. W 1996 r. wspólnie z Robertem Górskim, Mikołajem Cieślakiem, Przemysławem Borkowskim i Rafałem Zbieciem powołała do życia Kabaret Moralnego Niepokoju, który bardzo szybko zyskał rozgłos i popularność. Po opuszczeniu kabaretu zajęła się realizacją własnych projektów – niekoniecznie aktorskich, ale też m.in. dokumentalnych, czego przykładem jest serial dokumentalny „Tańcząca z Gruzją”.

„Dobry wieczór z Pakosińską” to wyreżyserowany przez Krzysztofa Jaslara monodram, w którym wykorzystano bardzo interesujące rozwiązanie nadające całości wyjątkowego charakteru. Jest nim multimedialny udział w przedstawieniu Grupy MoCarta. Na ekranie wiszącym na scenie pojawiają się artyści ze znanego kwartetu smyczkowego – podejmowane przez nich akcje są idealnie zgrane z tym, co robi Pakosińska. Trudno się oprzeć wrażeniu, iż rzeczywiście uczestniczą w spektaklu, a nie tylko wirtualnie.

Z wrodzonym sobie wdziękiem, ciepłem i poczuciem humoru Katarzyna Pakosińska prezentuje widzom swój życiorys – poczynając od znajomości ortografii i zasad polszczyzny (ma na swoim koncie dwukrotną nominację do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”), a kończąc na gruzińskim tańcu (doświadczenia z tańcem nie są jej obce, brała udział w „Tańcu z gwiazdami”). Artystka bawi do łez i zaskakuje, opowiada wiele anegdot, m.in. o tym, skąd wziął się jej groźnie brzmiący pseudonim Luftwaffe. Z łatwością nawiązuje kontakt z widzami – nie tylko ze sceny, ale też przechadzając się pomiędzy rzędami i zapraszając na scenę osoby z publiki.

„Dobry wieczór z Pakosińską” to ponad półtorej godziny dobrej zabawy w doborowym towarzystwie!

Pełny repertuar Teatr Kamienica znajdziecie w portalu eWejsciówki https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-kamienica

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here