Strona główna Aktualności Nie liczmy na więcej autobusów do Łodzi. Ma być jednak poprawa w...

Nie liczmy na więcej autobusów do Łodzi. Ma być jednak poprawa w podróżowaniu

1
PODZIEL SIĘ

Od początku roku szkolnego mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego podróżujący do Łodzi przeżywają komunikacyjny armagedon, a to nie koniec, bo w październiku do autobusów wsiądą studenci. 

Okazuj się, że autobusy, które kursują w zastępstwo wycofanych tramwajów uniemożliwiają komfortową podróż do Łodzi.

– Autobusy kursują obecnie na granicy swojej pojemności. Nie muszę chyba wspominać, że po godzinie 7.00 sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Jeżeli rozwiązania nie zostaną wprowadzone szybko, to najprawdopodobniej za 2 tygodnie będziemy świadkami kolejnych katastroficznych scen w autobusach, dających fantastyczny materiał do opisywania dla mediów – relacjonuje jeden z naszych Czytelników. – Zauważyć można dwie podstawowe przyczyny tej sytuacji. Po pierwsze, większość kursów realizowana jest taborem bezprzegubowym o niewielkiej pojemności, z wyjątkiem dodatkowych kursów w szczycie porannym. Po drugie, częstotliwość kursów o poranku jest już na dzień dzisiejszy niewystarczająca – dodaje pasażer.

Sprawę monitorują konstantynowscy urzędnicy. Pisma w sprawie realizacji usług przewozowych zgodnie z ideą zawartego Porozumienia Międzygminnego i z prośbą o niezwłoczne podjęcie działań naprawczych zostały wystosowane z miejskiego ratusza do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi 6 i 12 września 2019 roku.

– W odpowiedzi z 16 września 2019 roku ZDiT Łódź podkreślił, że „na dzień dzisiejszy Miasto Łódź nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, z uwagi na obecną sytuację finansową oraz taborową i personalną u przewoźnika”. Możliwa okazała się zamiana taboru autobusów 12-metrowych na 18-metrowe – informuje Marlena Kamińska, rzecznik prasowy burmistrza. – Oznacza to, że burmistrz podjął decyzję o finansowaniu kursów autobusów przegubowych (czyli 18-metrowych) w czasie wzmożonego ruchu pasażerów, w godzinach rannych i popołudniowych, prosząc jednocześnie o jak najszybsze przygotowanie aneksów i natychmiastowe wprowadzenie ustalonych zmian w życie.

Dodatkowe dziś tj w czwartek 19 września urzędnicy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim wezmą udział w Komisji ds. Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej w Łodzi, gdzie poruszony ma być temat rozkładu jazdy MPK w Łodzi i dojazdu do placówek szkolnych oraz przepełnionych autobusów.

Rzecznik prasowy przypomina również, że od września dodatkowo kursuje przez nasze miasto nowa linia komunikacyjna, łącząca Szadek, Kwiatkowice, Wodzierady, Lutomiersk, Konstantynów Łódzki i Łódź. Przewoźnik umożliwia zakup biletów miesięcznych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem 609 422 557 lub 607 935 776.

Trasa:

SZADEK – KWIATKOWICE – WODZIERADY – DZIEKTARZEW – LUTOMIERSK – KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI – ŁÓDŹ (Krzemieniecka/Konstantynowska, Bandurskiego/Dw. Łódź Kaliska, Mickiewicza/Żeromskiego)

ODJAZDY do Łodzi (z pl. Kościuszki): 6:53, 9:08, 12:43, 15:53, 17:58.
ODJAZDY do Szadku ( pl. Kościuszki): 7:25, 10:55, 14:20, 16:25, 18:30.

Kursy realizowane są od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt). Bilet z Konstantynowa do Łodzi kosztuje 4 złote, a przewoźnik wprowadził również bilety ulgowe.

1 KOMENTARZ

  1. Osiemnasto metrowy autobus nie zastąpi tramwaju . A tym bardziej tramwaju przegubowego .
    Więc należy jak najszybciej przywrócić w Konstantynowie komunikację szynową.
    Pamiętam czasy jak kurs 43 BIS ODBYWAŁ się CO KWADRANS A 43 CO PÓŁ GODZINY.
    A mieszkańców Konstantynowa nie ubywa a raczej przybywa . A jechać teraz samochodem w godzinach szczytu to ul. Łódzką jest ciężko i gdy rowerzyści przesiada się na zimę do samochodów będzie gorzej no ów ulicy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here