Nauczyciele wyzdrowieli. Uczniowie wracają do ławek

  1
  PODZIEL SIĘ
  Po tygodniowej przerwie, w trakcie której w trzech konstantynowskich szkołach podstawowych nie prowadzono lekcji, dzisiaj zostały one wznowione. Zmniejszyła się bowiem absencja chorobowa nauczycieli.

  W poprzednich dniach znaczna ich część przebywała na zwolnieniach lekarskich, w ramach protestu przeciwko zbyt niskim, zdaniem belfrów, wynagrodzeniom. Fatalnie wyglądało to jeszcze w piątek, kiedy w SP nr 1 do pracy nie przyszło 41 nauczycieli (pojawiło się w niej 13). W „dwójce” liczby te wyniosły odpowiednio 27 i 9. Wysoką absencję miała też SP nr 5 – aż 42 nieobecnych (i 18 pracujących).

  Dzisiaj uczniowie ponownie zasiedli w ławkach. O wznowieniu zajęć według planu każda z podstawówek poinformowała na swojej stronie internetowej.

  – Wprawdzie niektórzy nauczyciele nadal mają zwolnienia, ale lekcje odbywają się już normalnie. Za nieobecnych szkoły organizują zastępstwa – informuje Kacper Demko, rzecznik prasowy burmistrza.

  Taka potrzeba z pewnością jest, co potwierdza komunikat zamieszczony przez SP nr 5: „W dalszym ciągu z powodu choroby część nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich. Wiąże się to z pewnymi zmianami w planach lekcji oddziałów”. Mimo to władze miasta, dyrektorzy szkół oraz rodzice mogą odetchnąć z ulgą.

  1 KOMENTARZ

  1. Czy to prawda ze butm8strz rozmaeial z lrkarzami by nie wystaeiali pochopnie zwolnien? Moze rzecznik by przedtaeial wszystkie fakty… Chcemy eiedziec czy yo prawda.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here