Strona główna Aktualności Nasze miasto jak Uniejów? Ma plan na geotermię

Nasze miasto jak Uniejów? Ma plan na geotermię

3
PODZIEL SIĘ
Nie będą miały jej Pabianice, nadziei na nią upatruje Konstantynów Łódzki. Chodzi o geotermię. Czy wzorem Uniejowa mogłyby u nas powstać baseny termalne?

Temat nie jest nowy, bo projekt robót geologicznych został opracowany już w 2016 roku. Miasto ma też podpisaną umowę z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w siedzibą w Krakowie. Teraz nastąpił jednak powrót do tego zagadnienia – urzędnicy ponownie zajęli się związaną z tym przedsięwzięciem dokumentacją.

–  Właśnie ją uzupełniliśmy, między innymi o ocenę ewentualnego wpływu wiercenia i przyszłej eksploatacji wód termalnych na pobór zwykłych wód podziemnych. Została przekazana do Urzędu Marszałkowskiego w celu zaopiniowania – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Jeśli opinia okaże się pozytywna, miasto będzie mogło złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o sfinansowanie wykonania otworów geotermalnych.

Działaniom władz Konstantynowa Łódzkiego w tym zakresie kibicuje nieodłącznie kojarzony z geotermią poseł Krzysztof Ciebiada.

– Myślę, że w tym roku będzie załatwiona „papierologia”. Pierwszy odwiert mógłby nastąpić wiosną przyszłego. Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji – stwierdza.

3 KOMENTARZE

  1. Politycy mają zdecydowanie za dużo pieniędzy, jednego roku zrobią ulicę donikąd ( Spółdzielcza), kolejnego rozwalą pod kanalizację dopiero co wyremontowaną (Łódzka-Konstantynowska) i tak w kółko, a obywatel szczęśliwy bo kopią. Powiedzmy że i powstanie geotermia w Kanzasie, poważny polityk powinien jednak wpierw zadać sobie pytanie co będzie wówczas z Uniejowem, na który wydał wcześniej dziesiątki milionów ? Nie trudno skonstatować, że okaże się totalną klapa, bo nikt tam nie będzie jeździł, no bo przecież ma to samo pod nosem. Jak łatwo jest wydawać nieswoje pieniądze… to uwaga do wszystkich partii, niestety wyborcy zamiast myśleć idą głosować kierując się emocjami i własnymi interesikami, niestety ;( Korwin czasami ma rację , i w tym przypadku się z nim zgadzam, powinno się wam znacznie uszczuplić kabzy, bo głupiejecie.

  2. Po co nam w Konstantynowie baseny termalne? Nie lepiej z pożytkiem dla wszystkich wykorzystać jako prawie bezkosztowe źródło ciepła do podgrzewania wody użytkowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here