Strona główna Aktualności Nasz mundurowy wśród najlepszych

Nasz mundurowy wśród najlepszych

0
PODZIEL SIĘ
fot. policja
Z tego policjanta konstantynowski komisariat może być dumny. Starszy posterunkowy Mikołaj Bobowicz wraz ze swoim kolegą – starszym sierżantem Sylwestrem Kaźmierczakiem z komendy w Pabianicach – stanął na podium w wojewódzkich eliminacjach 26 edycji ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji „Patrol roku”.

Funkcjonariusze zajęli drugie miejsce, co dało im „przepustkę” do reprezentowania naszego regionu w tym konkursie na szczeblu krajowym. Lepsi od nich okazali się tylko zduńskowolscy policjanci.

Konkurencja była spora – do rywalizacji przystąpiło 46 mundurowych, reprezentujących miejskie i powiatowe komendy regionu. Tworząc dwuosobowe patrole rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach. Były to: test wiedzy, interwencje, techniki obezwładniania osób, strzelanie, bieg pościgowy. O końcowym wyniku decydowała suma punktów.

Większą część eliminacji przeprowadzono w Łodzi, jedynie strzelanie odbyło się w KPP w Zduńskiej Woli. Trwały one trzy dni – od poniedziałku do wczoraj. Finał konkursu nastąpi w pierwszej połowie września w Szkole Policji w Słupsku.

Pracujący w konstantynowskim komisariacie starszy posterunkowy Mikołaj Bobowicz jest w służbie przygotowawczej. Do policji wstąpił niecałe trzy lata temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here