Strona główna Aktualności Na przebudowę targowiska brakowało blisko 2 mln złotych. Prace jednak ruszą

Na przebudowę targowiska brakowało blisko 2 mln złotych. Prace jednak ruszą

0
PODZIEL SIĘ
Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ulicy Sucharskiego w Konstantynowie Łódzkim. Urzędnicy wybrali oferenta, aczkolwiek zaproponowana cena znacznie odbiega od wstępnego kosztorysu.

Urząd zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 2 743 249,97 z czego  874 938 zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Okazało się jednak, że do przetargu zgłosił się tylko jeden pomiot (konsorcjum trzech firm z Łodzi). Zaproponowana cena za wykonanie zadania to 4 688 034,66 zł. O dziwo, urzędnicy wybrali tę ofertę. Oznacza to, że trzeba znaleźć w miejskiej kasie dodatkowe 1 945 000 zł.

– Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 8 września 2020 roku, radni zgodzili się, by na przebudowę targowiska miejskiego w Konstantynowie Łódzkim zostały przeznaczone środki, które gmina otrzymała na realizację zadań inwestycyjnych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informuje Marlena Kamińska, rzecznik prasowy burmistrza. – W związku z powyższym na przebudowę targowiska w tym roku konstantynowski samorząd zamierza przeznaczyć kwotę 2 783 249 zł, a w przyszłorocznym budżecie zaplanuje na ten cel dodatkowe 2 mln zł.

 

W zakres przedsięwzięcia wejdzie m.in. odwodnienie terenu, budowa zadaszonych wiat handlowych, wymiana nawierzchni oraz oświetlenie targowiska (z uwzględnieniem istniejących lamp). Stanie tam również budynek sanitarny, w którym będą mieściły się toalety. Pojawią się dodatkowe miejsca parkingowe i stojaki na rowery.

Aktualnie targowisko działa na terenie CSiR przy ul. Plac Wolności 60 (WIĘCEJ). Będzie tam funkcjonować najprawdopodobniej do 31 marca 2021 roku. Taki jest termin wykonania modernizacji na ul. Sucharskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here