Strona główna Sport (archiwum) Młodziczki z awansem do półfinałów mistrzostw Polski

Młodziczki z awansem do półfinałów mistrzostw Polski

0
PODZIEL SIĘ
fot. UKS Lider Konstantynów Łódzki
Siatkarki UKS-u Lidera Konstantynowa Łódzkiego rywalizowały w rozgrywanych w naszym mieście ćwierćfinałach i po zaciętych bojach wywalczyły sobie udział w gronie 16 najlepszych ekip w kraju. 

O dalszy udział w mistrzostwach Polski walczyło 48 drużyn podzielonych na 8 grup. Awans dalej wywalczyć miały po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup.

Konstantynowiankom wyraźnie sprzyjała gra przed własną publicznością, bowiem pierwszego dnia turnieju ćwierćfinałowego pokonały Integro Staszów 2:0. Co więcej, nasze dziewczęta w drugim secie nie straciły nawet punktu, wygrywając sety odpowiednio 25:13 i 25:0. Zwycięstwo to zapewniło nam dalszą grę o miejsca 1-4 w zawodach.

Pojedynki rozgrywane dnia drugiego miały nam dać ostateczną odpowiedź na to, czy Lider będzie się liczył w grze o awans do półfinału. W pierwszym spotkaniu konstantynowianki pokonały MKS V LO Rzeszów 2:0 (25:5, 25:16), a w drugim rozprawiły się z SMS-em KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 2:0 (25:9, 25:22).

Wyniki te oznaczały, że liderki znajdą się w gronie dwóch najlepszych ekip rozgrywanego w Konstantynowie Łódzkim turnieju, a więc że zagrają w półfinałach mistrzostw Polski młodziczek. Pozostało jednak pytanie, która drużyna zatriumfuje w całej imprezie

W meczu finałowym Lider mierzył się z drużyną MKS MOS Wieliczka. Przeciwniczki okazały się niestety za mocne, wygrywając oba sety, ale najważniejszym był fakt, że konstantynowianki wywalczyły upragniony awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Klasyfikacja generalna:

1. MKS MOS Wieliczka
2. UKS Lider Konstantynów Łódzki
3. KSZO SMS Ostrowiec
4. MKS V LO Rzeszów
5. UKS Volley 34 Łódź
6. Integro Staszów

Półfinały mistrzostw Polski mają się odbyć w dniach 6 – 7 kwietnia. Szesnaście najlepszych ekip w kraju będzie rywalizowało w czterech grupach, z których awans do finałów wywalczą po dwie najlepsze drużyny.

Lider: Bartczak, Cichura, Janczak, Jaryszek, Kieszek, Kleszcz, Łuczyńska, Michalak, Parszywa, Pasińska, Strugińska, Wielgus, Wojtczak, Zydler. Trenerzy: Kołcz i Helbik.


Swoje zmagania w III. lidze zakończyły za to seniorki UKS-u Lidera Konstantynowa Łódzkiego. Konstantynowianki w ostatniej kolejce pokonały Wieluński Klub Sportowy Siatkarz 2:3 (25:17, 18:25, 18:25, 25:18, 8:15) i ostatecznie zajęły przedostatnie miejsce w tabeli.

Klasyfikacja III. ligi:

1. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź
2.
UKS Ozorków
3. EKS Skra Bełchatów
4. UKS Lider Konstantynów Łódzki
5. Wieluński Klub Sportowy Siatkarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here