Strona główna Sport Młodzi podopieczni Piątki z medalami w Łodzi

Młodzi podopieczni Piątki z medalami w Łodzi

0

W stolicy naszego województwa rozgrywano Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej i Wytrzymałości 11 – 12 lat, w którym znakomicie poradzili sobie zawodnicy naszego klubu.

Najpierw do boju ruszyli jedenastolatkowie. W sumie na konto Piątki trafiły cztery medale. Amelia Kaczmarek była druga na dystansie 200. metrów stylem zmiennym, Oskar Nuszczyński wywalczył ten sam krążek, tyle że w kategorii chłopców. Trzecie srebro, wywalczone na dystansie 400. metrów stylem dowolnym dorzuciła od siebie Julia Ber.

Dodatkowo Julia była druga w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w swoim roczniku, a Amelia zajęła miejsce trzecie.

Jeśli zaś chodzi o kategorię dwunastolatków, to w niej na drugim miejscu wśród zawodniczek naszego województwa sklasyfikowano Karinę Łysakowską. Wywalczyła ona dwa medale: złoty na dystansie 200. metrów stylem zmiennym oraz brązowy na dystansie 800. metrów stylem dowolnym. Niewiele do zdobycia krążka zabrakło Wiktorii Rucińskiej, która zajęła czwarte miejsce na dystansie 200. metrów stylem zmiennym.