Strona główna Sport (archiwum) Liderki powalczą o udział w mistrzostwach Polski

Liderki powalczą o udział w mistrzostwach Polski

0
PODZIEL SIĘ

Nasze siatkarki zakończyły zmagania w rundzie zasadniczej kadetek. Teraz czeka je bój o uczestnictwo w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. 

W ostatnim turnieju rundy zasadniczej konstantynowianki podejmowały we własnej hali MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki oraz ŁKS Siatkówkę Żeńską Łódź. Niestety, oba spotkania zakończyły się naszą porażką po 2:0. Za sprawą tych rezultatów Lider zajął w tym turnieju trzecie miejsce, a w całej rundzie zasadniczej uplasował się na miejscu czwartym. Pozwoliło to jednak na awans do turnieju finałowego.

W dniach 15-17 lutego odbędą się finały na szczeblu wojewódzkim, w których weźmie udział sześć najlepszych drużyn rundy zasadniczej. Liderki zagrają w grupie z Dargfilem Tomaszowem Mazowieckim oraz z UKS-em Akademią Siatkówki ze Zduńskiej Woli. W drugiej grupie znalazły się ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź, UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki oraz Skier-Vis Business Center Skierniewice.

Poza walką o medale mistrzostw województwa dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zapewnią sobie udział w ćwierćfinałach mistrzostw Polski kadetek. Jak zatem widać, jest o co walczyć.


Niestety, mniej szczęścia miały klubowe koleżanki występujące w lidze seniorek. W rozpoczętej rundzie rewanżowej Lider mierzył się na wyjeździe z UKS-em Ozorków. Konstantynowianki musiał uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając 3:2 (21:25, 25:8, 21:25, 25:12, 15:13).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here