Strona główna Aktualności Lekcje zawieszone do odwołania. Nie ma kto ich prowadzić

Lekcje zawieszone do odwołania. Nie ma kto ich prowadzić

7
PODZIEL SIĘ
W konstantynowskich szkołach odwołano dzisiaj lekcje. Powód? Nauczyciele „zachorowali”. Zbiorowo. Tym sposobem protestują przeciwko zbyt niskim, ich zdaniem, wynagrodzeniom, domagając się podwyżek. 

Dla uczniów, a przynajmniej ich części, to dobra informacja. Nie będzie odpytywania i klasówek. W dużo gorszej sytuacji są dyrektorzy, którzy muszą zapewnić dzieciom opiekę. Tymczasem absencja jest bardzo wysoka.

– Na 182 nauczycieli (zatrudnionych w trzech podstawówkach – nr 1, 2 i 5 – przyp. red.) zwolnienia lekarskie dostarczyło 99 – poinformował Kacper Demko, rzecznik prasowy burmistrza – Zamiast lekcji wszędzie odbywają się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

„Jedynka” i „piątka” zapewniają opiekę swoim uczniom w godz. 7.00 – 17.00, natomiast SP nr 2 – od godz. 6.30 do godz. 17.00. Dzieci korzystające z obiadów otrzymają jeden posiłek – zupę.

Informacja o „wysokiej absencji chorobowej nauczycieli” wpłynęła do magistratu w piątek. Jak długo potrwa?

– Prowadzenie zajęć dydaktycznych jest niemożliwe od 28 stycznia do odwołania. To kryzys. Mam tego świadomość – przyznaje Robert Jakubowski, burmistrz miasta.

Takiego problemu nie ma w Pabianicach, gdzie lekcje odbywają się normalnie.

– Nic mi nie wiadomo o wzmożonych zachorowaniach – mówi Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miejskim. – Co pewien czas prowadzimy analizy zwolnień lekarskich. Absencja utrzymuje się na poziomie 4-5%.

7 KOMENTARZE

 1. Kibus Puchatek… To najlepiej swiadczy o brsku zrozumienia zadan jakie ma kazdy rzecznik prasowy… Skoro mowimy o mniejszej polityce to prosze podam blizszy przyklad. Lodz rowniez za kazdym razem gdy do wladzy dochodzi inna opja polityczna zmirnia rzecznika prasowego a nawet wiekszosc biura. To jest naturalne i dziwne ze tego nie rozumiesz. Nire zamierzam jednak juz wykladac podstaw i zaprzestaje dyskusji na ten temat.

 2. Do ssoto… Bzdury piszesz. Rzecznik to osoba ktorej prawdziwych dzialan chyba nie pojmujesz. Zadaj sobie pyranie dlaczego kazdy nowy rzad, ma nowego rzecznika… Rzecznik to pierwsza osoba ktora sie wymienia. Skoro burmistrz obiecal nowa polityke, to sorry sle ju na dzien dobry jest niekonsekwentny.

  • Może w skali rządu, gdzie politykę się robi nieco inaczej.
   Tu jest małe miasteczko, nie wielki świat. Warto też docenić rolę mediów społecznościowych i bezpośredniego kontaktu.

   Dla mnie ważniejsze od wymieniania ludzi (zapewne na „swoich” – jakie to polskie…) jest to, czy nowy burmistrz będzie konsekwentnie realizował swój program. Mam gdzieś to, kto przekazuje informacje; liczą się konkretne działania, jakość życia, dziury w drogach, żłobki i komunikacja miejska. Jeśli to będzie OK, to może do mnie gadać nawet Kubuś Puchatek.

 3. Rzecznik zawsze jest zmieniany erZ z nowa opja polityczna. Nie wazne ze to pracownik urzedu. Skoro w wielu sprawach opowiadal sie za poprzednikirm jest niewiarygodny u kogos kto teierdzi ze chce prowadzic inna, lepsza polityke zarzadzania. Nie pisz wiec glupot ze to tylko urzednik. Zadania biura prasowego sa jasne i dla mnie taka osoba jedt malo wiarygodna

  • A dla mnie mało wiarygodny jest człowiek, który wiarygodność władzy utożsamia z wiarygodnością rzecznika; rolą rzecznika jest przekazanie informacji i tyle.

   To jak powiedzieć, że trzeba też wymienić megafon, bo go poprzedni burmistrz używał. Zmiana władzy powinna pociągać za sobą minimum zmian kadrowych, a tym samym minimum kosztów dla społeczeństwa. Kryterium zatrudnienia nie może być polityka, bo wtedy to jest sytuacja patologiczna. Kryterium zatrudnienia zawsze powinny być kompetencje – do tego mamy dążyć.

 4. Rzecznik to pracownik urzędu a nie polityczny. Rzecznik nie wybiera opcji politycznej jedynie wykonuje swoją rolę przekazywania informacji światu odnośnie wydarzeń w Urzędzie.

 5. Kacper demko jest juz oficjalnie rzecznikiem prasowym??? Dziwna polityka burmistza. Najpierw wazelina dla Brzyszcza teraz dla innej opcji? Rzecznika sie zmienia zawsze z nadejciem nowej wladzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here