Strona główna Styl życia Leasing ciągników siodłowych – dlaczego warto w niego zainwestować?

Leasing ciągników siodłowych – dlaczego warto w niego zainwestować?

0
PODZIEL SIĘ

Ciężkie środki transportu, takie jak ciągniki siodłowe, często okazują się niezbędne do prowadzenia działalności, przede wszystkim w spedycji, handlu czy przemyśle. Część przedsiębiorców, aby rozłożyć koszt inwestycji w czasie, decyduje się na wzięcie pojazdu w leasing. Czy jednak takie rozwiązanie okazuje się opłacalne?

Na czym polega leasing ciągnika siodłowego?

W uproszczeniu można porównać leasing do wypożyczenia. Firma leasingowa udostępnia danemu przedsiębiorcy pojazd samochodowy na okres wskazany w umowie i za ustaloną stawkę – dolicza się do niej wkład własny. Leasingobiorca może zatem swobodnie korzystać z przedmiotu. Po upływie określonego czasu korzystający może zwrócić albo wykupić pojazd, w zależności od wybranych warunków. Trzeba wiedzieć, że na polskim rynku funkcjonują przede wszystkim dwa rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy. Wspomniane typy finansowania różnią się tym, czy przedmiot zostaje przypisany do majątku leasingodawcy, czy do leasingobiorcy. Wpływa to na rozliczenia podatkowe i ogólne koszty. Zwykle to leasing operacyjny uważa się za łatwiejszy w rozliczeniach i tańszy.

Duża dostępność leasingu

Znając zasady funkcjonowania omawianego sposobu finansowania, warto zastanowić się nad jego zaletami. Trzeba przede wszystkim podkreślić, że leasing ciągnika siodłowego jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym bank odmówił udzielenia kredytu. Wymogi firm leasingowych nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku klasycznych instytucji finansowych. Niemożność zgromadzenia większej kwoty wkładu własnego czy brak idealnej historii kredytowej nie stanowią problemu. Leasing ujmuje się w kosztach firmy – traktuje się go raczej jako koszt niż zobowiązanie podobne do kredytu. Z tego względu nie obniża on zdolności kredytowej i nie blokuje drogi do pożyczek.  Aby wziąć ciągnik siodłowy w leasing, wejdź na stronę https://klf24.pl. Szeroki wybór ofert finansowania czy możliwość skorzystania z leasingu dla nowych firm to spore udogodnienia, pozwalające pozyskać pojazd do swojego przedsiębiorstwa na korzystnych warunkach.

Zalety podatkowe

Leasing ciągnika siodłowego daje szansę zaliczyć pojazd w koszty 2 razy szybciej niż zakup za gotówkę – zrobisz to w 3 lata zamiast 7. Krótszy czas amortyzacji to jednak niejedyna korzyść w kwestiach podatkowych. Decydując się na leasing ciagników siodłowych można odliczyć 100% podatku VAT od rat leasingowych i kosztów eksploatacyjnych. Oznacza to, że obniżeniu ulegają też koszty podatkowe. W przypadku ciągników siodłowych nie obowiązują regulacje takie jak w wobec samochodów ciężarowych i osobowych. Z tego względu uda się w pełni odliczyć VAT.

Elastyczna umowa

Leasing ciągnika siodłowego to wyjątkowo szybkie finansowanie. Formalności można załatwić nawet w 3-5 dni. Zawarcie umowy wymaga niewielkiej ilości dokumentów w porównaniu do kredytu. Zachętę stanowią też uproszczone procedury księgowe. Umowa jest bardzo elastyczna, co oznacza, że udaje się ustalić różną wysokość rat w zależności od sezonu. Ponadto leasing pojazdu nie jest zaliczany do środków trwałych.

Jeżeli chcesz pozyskać nowe pojazdy do swojej firmy, weź ciągnik siodłowy na leasing. Takie finansowanie nie zmniejsza płynności finansowej ani zdolności kredytowej. Nie wymaga też angażowania wielu środków własnych. Dodatkowo uda się wygodnie dopasować wysokość rat do dochodów przedsiębiorstwa.