Strona główna Styl życia Laptop dla studenta – jak wybrać najlepszy

Laptop dla studenta – jak wybrać najlepszy

0
PODZIEL SIĘ
Laptop studenta spełnia podwójną rolę – z jednej strony jest narzędziem do nauki i pracy, a z drugiej: wielozadaniowym centrum rozrywki. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając laptop dla studenta.

Uwzględnij mobilność urządzenia

Osoba ucząca się powinna mieć możliwość wygodnego przenoszenia komputera z miejsca na miejsce. Studenci nierzadko notują na laptopach, dlatego rozmiary użytkowanych urządzeń nie mogą okazać się zbyt duże. Lepiej wybierać niewielkie i lekkie modele, które uda się komfortowo przetransportować na uczelnię. W tej kwestii nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiedniej przekątnej matrycy. Trzeba osiągnąć kompromis między wygodą pracy a mobilnością. Warto wybierać sprzęty o przekątnej od 12 do 14 cali. Przełoży się to na niższą masę całej konstrukcji. Do laptopa dobrze jest również dobrać pasującą torbę.

Kupuj sprzęt poleasingowy

Studencki budżet jest zwykle ograniczony. Oznacza to, że warto szukać oszczędności na każdym kroku. Dobrym sposobem na obniżenie wydatków związanych z kupnem sprzętu będzie nabycie urządzenia poleasingowego. Takie komputery wyróżniają się świetną jakością, choć były używane przez kilka lat. Tanie laptopy poleasingowe HP znajdziesz na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/hp-185.html. Wszystkie sprzęty zostały gruntownie sprawdzone pod względem stanu technicznego i wizualnego. Gwarantuje to, że w sprzedaży dostępne są wyłącznie najlepsze laptopy poleasingowe HP, które spełnią wymagania użytkowników.

Wybierz matową matrycę

Dodatkową zaletą laptopa dla studenta będzie matowa, a nie błyszcząca się powłoka ekranu. Jej obecność sprawi, że nie pojawiają się refleksy świetlne. Z laptopa łatwiej  będzie korzystać w mocno oświetlonym pomieszczeniu, np. w sali wykładowej albo na zewnątrz budynków czy w podróży.

Jaki procesor będzie najlepszy?

W przypadku sprzętu dla studentów optymalny okaże się wybór nowszego procesora Intel Core. Zapewni to bezproblemową pracę z większością aplikacji, w tym programów graficznych, a także szybkie przeglądanie internetu. Warto przy tym zwrócić uwagę na kwestie zużycia energii, wydajności oraz liczby rdzeni.

Postaw na wytrzymałą baterię

Oprócz wymiarów zwiększających mobilność, odpowiedniego procesora i matrycy, ważny jest także dobór właściwej baterii. Laptop studenta musi być wyposażony w wytrzymałą baterię, która zagwarantuje możliwość 8-10-godzinnej pracy na jednym ładowaniu. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że w kluczowym momencie ćwiczeń urządzeniu zabraknie energii i konieczne okaże się poszukiwanie kontaktu. Producenci podają zazwyczaj orientacyjny czas pracy baterii – dokładny można sprawdzić czytając testy poszczególnych modeli.

Najlepszy laptop dla studenta musi być mobilny, wyposażony w wydajny procesor, matową matrycę i wytrzymałą baterię. Warto zwrócić uwagę na komputery z remarketingu – sprawdzone i odświeżone, a przez to gotowe do działania mimo kilku lat użytkowania przez poprzedniego właściciela. Świetnym wyborem będzie tani laptop poleasingowy HP – sprzęt w pełni sprawny i przystępny cenowo.