Strona główna Aktualności Ksiądz Misiak żegna się z Kościołem katolickim. Ma inne plany

Ksiądz Misiak żegna się z Kościołem katolickim. Ma inne plany

0
PODZIEL SIĘ
fot. FB ks. Misiaka
Bycie księdzem w Kościele katolickim nie jest dla niego. Do takiej refleksji doszedł ksiądz Michał Misiak i… żegna się z nim. Zamierza wstąpić do zielonoświątkowców. 

Powodem decyzji duchownego jest brak możliwości założenia rodziny, a o tym od pewnego czasu mówił otwarcie. Jego nadzieje, że mógłby się ożenić i dalej pełnić posługę kapłańską zostały właśnie rozwiane przez Stolicę Apostolską. Jak wyjaśnia na swoim Facebooku, prosił o to Ojca Świętego przez osiem lat.

Wczoraj ksiądz otrzymał z Watykanu „braterskie upomnienie”. Dokładnie w rocznicę rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, który zaproponował Michałowi Misiakowi porzucenie kapłaństwa lub parafię w Konstantynowie Łódzkim. Duchowny zdecydował się na drugie rozwiązanie, ale na prośbę proboszcza tej parafii został stamtąd odwołany. Powodem było „niewłaściwe wypełnianie posługi wikariusza”. W rezultacie ksiądz Misiak wyjechał na misję do Afryki. Od ponad czterech miesięcy mieszka i pracuje w Tanzanii.

Jakie są jego dalsze plany?

„Moim powołaniem jest służba Bogu i ludziom oraz małżeństwo. Chcę wreszcie pójść tą drogą” – czytamy we wpisie księdza.

Równocześnie przyznaje, że z zakończeniem posługi kapłańskiej musi zakończyć swoją duchową drogę w Kościele katolickim. Ale…

„Bóg o wszystko już się zatroszczył. Zaprosił mnie do Kościoła zielonoświątkowego, w którym w przyszłości pragnę podjąć posługę pastora” – wyjawia ksiądz Misiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here