Strona główna Aktualności Ksiądz Michał Misiak zaprasza do „Szkoły miłości”

Ksiądz Michał Misiak zaprasza do „Szkoły miłości”

0
PODZIEL SIĘ
To propozycja przede wszystkim dla par – małżeńskich, tych, które zamierzają się pobrać oraz chcących pozostać w związkach nieformalnych. W jednej z konstantynowskich restauracji przez najbliższe miesiące będą odbywały się spotkania w ramach „Szkoły Miłości”. Ich pomysłodawcą i organizatorem jest ksiądz Michał Misiak.

Nazwisko duchownego raczej nie pozostało bez wpływu na zainteresowanie tym cyklem warsztatów, koncertów, filmów i pogadanek – w ciągu dwóch dni zapisały się 44 osoby. I można to jeszcze zrobić.

– Mieliśmy dopiero jedno spotkanie, w „mikołajki”. Nie przyszli na nie wszyscy, którzy się zgłosili. Cała grupa może liczyć 60 osób. Nadal dysponujemy 25 wolnymi miejscami, więc zapraszamy chętnych – mówi ksiądz Misiak.

„Szkoła miłości” będzie koncentrowała się na szeroko rozumianych relacjach damsko – męskich. Ma poruszać m.in. takie zagadnienia jak komunikacja w związku, dogadywanie się, rozwiązywanie konfliktów, przebaczanie i niechowanie urazy, akceptacja, rozumienie potrzeb i pragnień partnera.

– Chcemy uświadamiać, jak bardzo ważne jest poznanie drugiej osoby, to, że im lepiej kogoś znamy, tym bardziej możemy ją kochać. Miłości „nie robi się” po swojemu – podkreśla duchowny.

Adresatami spotkań są zwłaszcza pary, np. małżeństwa, które przechodzą kryzys i takie w których uczucia się wypaliły. Ale nie tylko. Mogą w nich uczestniczyć również single – po przejściach i z bagażem doświadczeń. Jedynym warunkiem jest pełnoletność.

– Rozmawiamy też o seksualności. O tym, jak ważne jest współżycie i szanowanie siebie w aktach miłosnych – tłumaczy ten wymóg duchowny.

Aby urozmaicić „Szkołę miłości”, planowane są różne formy spotkań – muzyczne, filmowe, w formie  pogadanek, „świadectw życia” i rozmów z zapraszanymi gośćmi. 3 stycznia będzie nim amerykański pastor Mark Gungor, znany mówca, doradca i autorytet w tematyce damsko – męskiej. 

Spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy piątek miesiąca, aż do wakacji w restauracji „U Ciebie czy u mnie?” przy ulicy Łaskiej 7A w Konstantynowie Łódzkim, o godz. 19.00. Tam też do chwili wyczerpania miejsc są przyjmowane zapisy. Jak dodaje ksiądz Misiak, parom planującym ślub „Szkoła miłości” może zastąpić kurs przedmałżeński.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here