Strona główna Styl życia Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

0
PODZIEL SIĘ

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego jest bardzo utrudniony, zważywszy na liczne oferty instytucji finansowych. Szerokie zróżnicowanie produktów banków z jednej strony daje możliwość wyboru i przyczynia się do wzrostu konkurencyjności ofert, z drugiej zaś utrudnia głębsze rozeznanie.

 

Najlepszy kredyt to nie tylko ten najtańszy, z niskimi opłatami lecz także dobrany do potrzeb i przede wszystkim możliwości kredytobiorcy. Dopiero połączenie tych cech pozwala osiągnąć najszersze spektrum korzyści.

Najkorzystniejszych wyborów dokonamy, gdy zwrócimy uwagę na kilka ważnych kwestii oraz poznamy różne oferty. Dopiero takie działanie sprawi, iż dany produkt będzie dla nas optymalny i nie spowoduje problemów ze spłatą w przyszłości. Jak zatem wybrać najlepszy kredyt? Przeczytaj koniecznie nasze wskazówki.

Porównaj oferty banków

Instytucje finansowe kuszą klientów ofertami kredytów gotówkowych, zachwalają je w reklamach prezentując jako najlepsze na rynku. Wybór taniego kredytu gotówkowego nie polega jedynie na porównaniu wysokości oprocentowania. Jest to tylko jedna ze składowych całego kosztu kredytu gotówkowego. Do tego dochodzą jeszcze koszty ubezpieczenia, prowizji czy opłaty na przykład za kartę kredytową.

Ze względu na liczbę instytucji finansowych oraz mnogość dostępnych ofert, porównanie może okazać się trudne i czasochłonne. Dlatego dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych. Dzięki niemu w jednym miejscu poznasz oferty wielu banków oraz najważniejsze parametry pożyczki.

Okres spłaty oraz wysokość rat

Dla każdego kredytobiorcy niezwykle ważny powinien być okres spłaty oraz wysokość rat. Zbyt długi czas kredytowania przyczynia się do zwiększenia całkowitego kosztu kredytu. Także źle dobrana rata często okazuje się poważnym problemem dla comiesięcznego domowego budżetu. Dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć tę kwestię przed zaciągnięciem zobowiązania. W kalkulatorze kredytu gotówkowego sprawdzimy wysokość rat w zależności od okresu kredytowania i wysokości oprocentowania. To bardzo dobry sposób na wstępną ocenę produktu.

Weź kredyt na określony cel

Kredyty na określony cel są z reguły tańsze niż te przeznaczone na cele konsumpcyjne. Oprocentowanie i koszty kredytu samochodowego potrafią być znacznie niższe niż tych standardowych. Warto ich poszukać w instytucjach finansowych specjalizujących się w świadczeniu tego typu usług i produktów. Może warto przemyśleć takie rozwiązanie.

Przeczytaj dokładnie warunki oferty

Przed podpisaniem umowy bank ma obowiązek udzielić kredytobiorcy informacji na temat wszystkich parametrów pożyczki. Służy do tego specjalny formularz informacyjny. Dokładne zapoznanie się z nim oraz przeczytanie umowy są gwarancją prawidłowego wyboru.

Pamiętaj o kosztach okołokredytowych

Poza odsetkami za otrzymanie kredytu gotówkowego klient zobowiązany jest z reguły do pokrycia dodatkowych opłat. Pierwszą z nich jest prowizja, zależna od wysokości pożyczanej kwoty. Kolejne zależą od umowy i mogą to być opłaty związane z kontem potrzebnym do obsługi kredytu, czy koszty ubezpieczenia wymaganego przez bank. W podsumowaniu może okazać się, iż kredyt jest znacznie droższy niż zakładaliśmy do tej pory.

Znajomość ofert jest bardzo ważna

Sprawdzenie wszystkich parametrów umożliwia dokonanie prawidłowego wyboru i znacznego ograniczenia ryzyka. Nie dajmy się zwieść obietnicom banków. Porównanie ofert jest niezbędne. Tak samo jak dokładne przeczytanie umowy kredytu gotówkowego. Więcej informacji o kredycie gotówkowym znajdziesz na stronie https://gotowkowe.net/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here