Strona główna Na sygnale kryminalne Kradli bezkarnie, ale do czasu. Teraz są za kratami

Kradli bezkarnie, ale do czasu. Teraz są za kratami

0
PODZIEL SIĘ
Przez trzy miesiące było bezkarnych dwóch złodziei trakcji tramwajowej na linii Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. W końcu policja ich zatrzymała, a sąd aresztował. 

Mężczyźni kradli przewody pod osłoną nocy, za każdym razem po kilkaset metrów, a następnie sprzedawali je w skupach złomu. Do pierwszych kradzieży doszło w połowie czerwca przy ulicy Lutomierskiej w Konstantynowie Łódzkim, gdzie zginęło ponad 600 metrów kabli, wartych co najmniej 10 tysięcy złotych. W kolejnych tygodniach takie przestępstwa miały miejsce w Lutomiersku i w Kazimierzu.

Rabusiom nie udała się kradzież w Mirosławicach – tam w miniony czwartek zostali złapani.

– 25-latek i jego 46-letni kolega dobrze przygotowali się do skoku – mieli gumowe rękawice i specjalne nożyce. Wpadli w ręce konstantynowskich policjantów na gorącym uczynku, gdy cięli kolejne metry przewodów. Byli zaskoczeni zatrzymaniem… Nieopodal leżały już odcięte i przygotowane do wywózki kawałki trakcji – informuje nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

Mężczyznom postawiono dziesięć związanych z kradzieżą zarzutów. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Straty zostały wstępnie oszacowane na około 200 tys. zł. Stróże prawa ustalają też, czy złodziejski duet nie dopuścił się podobnych przestępstw w sąsiednich powiatach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here