PODZIEL SIĘ

Młodziczki Lidera Konstantynowa Łódzkiego po wygraniu rundy zasadniczej udowodniły swoją wyższość sięgając po złote medale mistrzostw województwa.

Poza medalami stawką był awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. To wyróżnienie otrzymać mogły tylko trzy najlepsze ekipy finałowego turnieju.

W rywalizacji wzięło udział 6 zespołów. W grupie A mierzyły się ze sobą UKS Lider Konstantynów ŁódzkiMUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki oraz ŁMLKS Łaskovia Łask. Konstantynowianki pokonały tomaszowianki 2:0 (25:20, 25:12), a także ekipę z Łasku 0:2 (9:25, 13:25) i awansowały do półfinału. Z drugiego miejsca z grupy wyszedł Dargfil, który pokonał Łaskovię 2:0 (25:15, 25:13).

W grupie B zwyciężył ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź pokonując 2:0 (25:9, 25:13) UKS Volley 34 Łódź oraz Czwórkę Aleksandrów Łódzki 0:2 (17:25, 20:25). Z drugiego miejsca awansował UKS Volley 34 Łódź, który pokonał 2:1 (25:18, 14:25, 15) ekipę z Aleksandrowa.

W półfinale konstantynowianki mierzły się z UKS-em Volley 34 Łódź. Nasze liderki pokazały jednak wspaniałą grę i wywalczyły awans do wielkiego finału, pokonując przeciwniczki 2:0 (25:4, 25:19). W drugim półfinale ŁKS poradził sobie z Dargfilem 2:1 (23:25, 25:21, 15:7) i miał zawalczyć z Liderem o złoty medal mistrzostw województwa.

Wielkiej niespodzianki nie było. Konstantynowianki ani myślały o oddaniu przeciwniczkom końcowego triumfu i pokonały łodzianki 2:0 (25:12, 25:18), sięgając po tytuł najlepszej ekipy w województwie łódzkim. W meczu o 3. miejsce Dargfil musiał uznać wyższość rywalek przegrywając 1:2 (22:25, 25:16, 12:15).

Natomiast w meczu o 5. miejsce górą była Czwórka Aleksandrów Łódzki, która pokonała Łaskovię 1:2 (25:22, 20:25, 9:15).

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepsza atakująca – Otylia Borkowska (ŁKS)
Najlepsza przyjmująca (1) – Julia Kleszcz (Lider)
Najlepsza przyjmująca (2) – Oliwia Ciechulska (Volley 34)
Najlepsza rozgrywająca – Natalia Wielgus (Lider)
Najlepsza blokująca – Alicja Jaryszek (Lider)
MVP Turnieju – Julia Bartczak (Lider)

Tak więc Lider Konstantynów Łódzki, Volley 34 Łódź oraz ŁKS Łódź zagrają w 1/4 mistrzostw Polski i mamy nadzieję, że na tym ich udział w turnieju się nie zakończy.

Konstantynowianki wywalczyły złoty medal w składzie: Łuczyńska, Wojtczak, Wielgus, Parszywka, Strugińska, Zydler, Bartczak, Cichura, Jaryszek, Pasińska, Kieszek, Kleszcz, Janczak, Michalak. Trenerzy: Sławomir Kołcz oraz Jacek Helbik.