Strona główna Aktualności „Komunalka” kanalizuje osiedle. Na początek cztery ulice

„Komunalka” kanalizuje osiedle. Na początek cztery ulice

2
PODZIEL SIĘ
Mieszkańcy domów położonych przy czterech konstantynowskich ulicach będą mieli kanalizację sanitarną. Na osiedlu właśnie rozpoczęła się jej budowa. 

To pierwszy z dwóch etapów przedsięwzięcia. Zakończenie jest planowane wczesną jesienią (kanalizacja, na odcinku o długości 1977 metrów, ma powstać do końca czerwca, natomiast przyłącza – do końca września).

Prace ruszyły przy ul. Kilińskiego 39 i będą prowadzone w kierunku północnej strony miasta. Ich wykonawcą jest lokalna firma, a zleciło je Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki. W pierwszej kolejności skanalizowane zostaną ulice: Bema, Sowińskiego, Pułaskiego, Kilińskiego.

– Roboty obejmą wykonanie kanalizacji wraz z przyłączami oraz odtworzenie nawierzchni w pasie drogowym – poinformowała Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu. – Z góry przepraszamy za wszelkie utrudnienia, które mogą mieć miejsce w toku realizacji inwestycji.

„Budowa kanalizacji sanitarnej dla osiedla Kilińskiego – Południe, etap I”, bo tak brzmi nazwa zadania, to koszt 1 mln 694 tys. 172 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z „komunalki” (wkład własny wynosi 720 tys. 411 zł).

2 KOMENTARZE

  1. Może by łaskawie skanalizowali ul, łódzką. Dziady od lat twierdzą, ze mają to w planach ale nic nie robią. Burmistrz też ma to w 4 literach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here