Strona główna Aktualności „Komunalka” dezynfekuje miasto

„Komunalka” dezynfekuje miasto

0
PODZIEL SIĘ
fot. UM
W trosce o nasze bezpieczeństwo czterech pracowników konstantynowskiego przedsiębiorstwa komunalnego zaczęło dzisiaj prowadzić dezynfekcję miejsc użyteczności publicznej. 

Prace te zlecił spółce magistrat, wskazując listę miejsc, które są szczególnie ważne. To: przystanki autobusowe, tereny przy zakładach opieki zdrowotnej, obszary mieszkalne przy ulicach Słowackiego, Daszyńskiego i Sucharskiego, kosze i pergole na śmieci na terenach administrowanych przez „komunalkę”, place zabaw przy ul. Łaskiej 64/66, na placu Kościuszki i placu Wolności (w ostatnim z tych miejsc również siłownia plenerowa), ławki w parkach oraz na skwerze Hubala oraz okolice wejść do supermarketów Biedronka, Lidl, Kaufland i Bricomarche.

Dezynfekcją zajmują się dwie dwuosobowe brygady, wyposażone w odpowiednią odzież, czyli kombinezony, maseczki, okulary (gogle) i rękawice.

– Mają też oczywiście właściwy sprzęt w postaci opryskiwaczy plecakowych. Sam środek jest preparatem biobójczym, przeznaczonym do dezynfekcji powierzchni, urządzeń i sprzętów i nie jest niebezpieczny ani dla ludzi, ani dla środowiska – podkreśla Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here