Strona główna Aktualności Kolej dużych prędkości w naszym mieście? Jest plan, są konsultacje

Kolej dużych prędkości w naszym mieście? Jest plan, są konsultacje

4
PODZIEL SIĘ

Czy przez Konstantynów Łódzki będzie przebiegała linia kolejowa dużych prędkości? To bardzo możliwe. Władze miasta nie kryją tym faktem zaskoczenia.

Chodzi o nowe połączenie między Łodzią i Wrocławiem. Koncepcja jest już gotowa – właśnie przedstawił ją Centralny Port Komunikacyjny. Powstała bez rozmów i uzgodnień z samorządem.  

– Nie uczestniczyliśmy w projektowaniu wspomnianej trasy i nie byliśmy w żaden sposób informowani o założeniach planu, stąd nasze zdziwienie – przyznaje Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu. 

Co o pomyśle budowy takiej linii kolejowej sądzą rządzący miastem? Najpierw muszą zapoznać się z projektem i go przeanalizować. 

– Nasze oficjalne stanowisko zostanie podjęte podczas najbliższej sesji rady miejskiej, czyli prawdopodobnie jeszcze w lutym – dodaje rzecznik. 

W tej sprawie mogą wypowiedzieć się również sami mieszkańcy, bo Centralny Port Komunikacyjny ogłosił konsultacje społeczne. Potrwają one do 10 marca. 

Uwagi można zgłaszać drogą elektroniczną (TUTAJ) lub tradycyjną (TUTAJ)

4 KOMENTARZE

    • Bo? Akurat w sprawie KDP moim zdaniem i magistrat, i radni, i zwykli ludzie stanęli na wysokości zadania. Miasto mówi jednym głosem, informacje są przekazywane na bieżąco.

  1. W miejscach, gdzie na północy przebiegać ma kolej, powstają nowe osiedla. Świetnie, że ktoś wpadł na pomysł uprzedzenia tych ludzi, stworzenia jakiegoś planu zagospodarowania… Dziewięć lat temu projektowano rozsądniej, przez Łódź i lotnisko łódzkie, a potem częściowo w okolicach S8. Teraz nagle pomysł z przesunięciem linii z południa na północ. Jaki jest tego sens? Protestujcie, bo tylko na tym stracimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here