Strona główna Styl życia Kod promocyjny – jak to działa?

Kod promocyjny – jak to działa?

0
PODZIEL SIĘ
Jakimi konsumentami są Polacy? Bez wątpienia uwielbiamy promocje, z czego doskonale zdają sobie sprawę zarówno firmy handlowe jak i usługowe. Z tego względu przygotowywane są coraz to nowe okazje, które mają zachęcić nas do zakupów. Jedną z najpopularniejszych form sprzedaży promocyjnych są te z zastosowaniem kodów promocyjnych. Jak one działają? Sprawdzamy!

Badanie nie pozostawiają wątpliwości – podczas codziennych zakupów jedynie 3% Polaków w ogóle nie zwraca uwagi na obowiązujące w danej chwili promocje i z nich nie korzysta. Aż 22% rodzimych konsumentów najbardziej ceni oferty specjalne dla stałych klientów, również 22% aktywnie szuka najatrakcyjniejszych ofert, a 21% – obserwuje, co w danej chwili można kupić na wyprzedażach i z nich korzysta – wynika z badania „Promo Hunters. Polacy w pogoni za korzystnymi ofertami”.

Dla klientów aktywnie szukających zakupów po okazyjnych cenach ciekawym rozwiązaniem mogą być kody promocyjne, które oferowane są głównie w Internecie.

Co trzeba wiedzieć o kodach promocyjnych?

Czym w zasadzie są kody promocyjne? Otóż to nic innego jak ciągi liter i/lub cyfr, czasem także konkretne słowa, które wpisuje się w określone pole podczas dokonywania zakupów przez Internet. W większości przypadków robi się to tuż przed sfinalizowaniem transakcji, po wybraniu wszystkich produktów i przed dokonaniem płatności. Co zyskuje klient dzięki kodom promocyjnym? Obniżają one cenę danego produktu lub całych zakupów o określoną kwotę (np. -50 zł) lub kilka-kilkanaście procent. Niekiedy kod promocyjny uprawnia do darmowej dostawy, zniżki na kolejne zakupy albo do otrzymania gratisów, firmowych gadżetów lub próbek. Powstały specjalne serwisy internetowe jak Grupon, Picodi czy Kodyrabatowe oferujące usługi w formie kodu promocyjnego do pobrania.

Gdzie szukać kodów promocyjnych? Istnieje wiele serwisów, które specjalizują się w pozyskiwaniu kodów od firm i przekazywaniu ich klientom. Niektóre sklepy czy usługodawcy publikują informacje o kodach promocyjnych na swoich profilach w mediach społecznościowych, bywają one drukowane w gazetkach promocyjnych, na ulotkach, a nawet na opakowaniach produktów. Uwaga! Kody promocyjne są zawsze darmowe! Jeśli gdzieś pojawi się oferta przyznania kodu po wysłaniu SMS-a czy dokonaniu drobnej opłaty, lepiej ją zignorować.

Kod promocyjny dla każdego

Co ciekawe, kody promocyjne oferują swoim klientów już nie tylko sklepy internetowe, ale także banki, firmy ubezpieczeniowe, biura podróży, szkoły języków obcych, a nawet kluby i zakłady sportowe! Przykłady bonusów – PGE Skra Bełchatów przy okazji rozgrywanych w naszym kraju w 2017 r. klubowych mistrzostw świata w siatkówce przygotowała specjalny kod promocyjny, który zapewniał 30% zniżki na zakup biletów na to wydarzenie (tu inne informacje o bonusach z kodem promocyjnym). Przed Bożym Narodzeniem Lech Poznań zachęcał do nabywania kart podarunkowych na zakupy w oficjalnym sklepie – na każdej karcie znajdował się kod rabatowy, który uprawniał do zniżek podczas zakupu biletów i karnetów na mecze Lecha.

Jak widać, kody promocyjne są okazją do skorzystania z wielu atrakcyjnych ofert, które pozwalają na znaczne oszczędności!

„Tekst źródłowy z serwisu specjalistycznego”