Strona główna Sport (archiwum) Piłka ręczna KKS przegrywa ważne starcie. Czy utrzymają się w lidze?

KKS przegrywa ważne starcie. Czy utrzymają się w lidze?

0
Nasi szczypiorniści w miniony weekend grali na wyjeździe z bezpośrednimi przeciwnikami w walce o utrzymanie w II. lidze. Niestety, rywale okazali się lepsi.
SPR Nowe Piekuty – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 25:23 (12:12)

Dwa tygodnie temu Włókniarz pokonał u siebie Nowe Piekuty aż 32:10. Wydawało się, że na wyjeździe powtórzy swój wyczyn i będzie miał utrzymanie na wyciągniecie ręki. Tak się jednak nie stało.

Początek meczu był dla naszej drużyny bardzo udany. Po dwóch trafieniach Trojanowskiego oraz trzech Stępnia prowadziliśmy 1:5. Gospodarze postanowili jednak, że tym razem nie odpuszczą i w 22. minucie spotkania na tablicy mieliśmy rezultat 8:8. Później gra toczyła się punkt za punkt i zawodnicy zeszli na przerwę przy stanie 12:12.

Po zmianie stron gospodarze zdołali uzyskać niewielką przewagę, liczącą sobie dwa trafienia. Nie była ona znaczna, ale czas uciekał, a Nowe Piekuty cały czas były na prowadzeniu. W 52. minucie po bramkach Stępnia i Kubiaka na tablicy zrobiło się 22:21, a na trzy minut przed końcem meczu przegrywaliśmy 24:23. Niestety, naszej drużynie nie udało się doprowadzić do wyrównania. Gospodarze zdołali za to rzucić w 59. minucie gola numer 25 i z wynikiem 25:23 wygrali to spotkanie.

KKS nadal zajmuje 6. miejsce w tabeli, ale Nowe Piekuty będące tuż za konstantynowianami tracą do nich zaledwie jeden punkt. Do końca rozgrywek rundy spadkowej zostały dwie kolejki i jeszcze wszystko może się w nich wydarzyć.

Kolejne spotkanie Włókniarz zagra w najbliższą sobotę o godzinie 17:30. Do naszego miasta przyjedzie ekipa KS Warszawiaka.

KKS: Walczak, Bartosz Borsiak (1), Trojanowski (5), Główczyński, Jencz (4), Zajączkowski, Świątek, Liberacki, Kubiak (3), Stępień (10), Michał Borsiak, Okulski.