Strona główna Styl życia Kawalerka w Warszawie – przyszłościowy zakup?

Kawalerka w Warszawie – przyszłościowy zakup?

0
PODZIEL SIĘ

Warszawa to miasto oferujące szerokie perspektywy. Jeśli planujesz przeprowadzkę do jednej z polskich metropolii, warto wziąć je pod uwagę. Gdy chcesz zakupić w Warszawie własne mieszkanie, zwykle pojawia się pytanie – czy kawalerka wystarczy?

 

Warszawski rynek nieruchomości ma się bardzo dobrze. Do dyspozycji mamy wiele interesujących lokali położonych zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Stale realizowane są nowe inwestycje, dlatego jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż, Warszawa ma wiele atrakcyjnych propozycji.

Kawalerki i mieszkania dwupokojowe są zdecydowanie najbardziej popularne na rynku nieruchomości. Wynika to z paru powodów. Przede wszystkim są to mieszkania dość tanie w porównaniu z większymi lokalami. Za kawalerkę w Warszawie będziemy musieli zapłacić od około 200 000 złotych do 250 000 złotych. Różnice cenowe wynikają przede wszystkim z lokalizacji, metrażu, a także ze stanu nieruchomości. Nieco więcej będą kosztowały nas lokale prosto od warszawskiego dewelopera. Za te z rynku wtórnego, czyli używane zapłacimy nieco mniej.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przeliczeniu na metr kwadratowy nieruchomości mniejsze są droższe od tych większych. W Warszawie za jeden metr kwadratowy nieruchomości w metrażu do 40 metrów kwadratowych będziemy musieli zapłacić od około 5700 do 7000 złotych za metr kwadratowy. Z kolei mieszkania większe, mające powyżej 70 metrów kwadratowych, mają ceny oscylujące wokoło 5200-5500 złotych za metr kwadratowy.

Wyższe ceny za metr kwadratowy nie odstraszają jednak kupujących. Kawalerki w Warszawie, a także w innych miastach w Polsce sprzedają się jak świeże bułeczki. Warto wskazać głównie na fakt, że są to mieszkania doskonałe pod inwestycję – można je łatwo wynająć oraz w razie potrzeby sprzedać, co nie jest takie proste w przypadku mieszkań o większym metrażu. Podsumowując, jeśli chodzi o mniejsze mieszkania na sprzedaż, Warszawa to bardzo dobry wybór. Na stronie – Deweloper ronson.pl można zapoznać się z przykładowa ofertą deweloperską nastawioną między innymi na lokale mieszkaniowe charakteryzujące się mniejszymi metrażami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here