Strona główna Dzieje się Sport KAS wygrał (z) głową

KAS wygrał (z) głową

0
PODZIEL SIĘ
Knol strzela na 1:2

W sobotę rozegrano historyczne derby Konstantynowa Łódzkiego. Po emocjonującym meczu KAS Konstantynów Łódzki wygrał 2:1 z Włókniarzem.

Włókniarz – KAS 1:2 (1:1)

Mecz zaczął się pod dyktando Włókniarza. To „zieloni” byli agresywniejsi i stwarzali więcej sytuacji. Frontalny atak przyniósł efekt już w 25. minucie, kiedy w polu karnym faulowany był zawodnik Włókniarza. Sędzia gwizdnął jedenastkę, a karnego perfekcyjnym strzałem w okienko zamienił Adam Wlazło.
KAS ruszył do ataku i po głębokim dośrodkowaniu w pole karnego głową uderzył Kamil Osajda. Piłka wpadła za kołnierz Błaźeja Koźba. Była 35, minuta.
Zapowiadała się kolejna wymiana ciosów, ale pod koniec pierwszej połowy Wojciech Skorupa został ukarany czerwoną kartką i Włókniarz kolejne 45 musiał grać w osłabieniu.

Po przerwie KAS zaczął atak pozycyjny. Kiedy wydawało się, że „niebiescy” wyjdą na prowadzenie. Włókniarz przeprowadzał groźne kontry. Choćby w 50. minucie Jarosław Janiak popędził lewym skrzydłem i podał prostopadle do Michała Bartosika. Ten jednak nie zdołał pokonać świetnie ustawionego Adriana Owczarka.

W kolejnych minutach KAS atakował. Sytuacje bramkowe miał m.in. Piotr Stelmasiak i Dawid Rosik. Wszystko bronił Koźba. Dopiero w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Koźbę głową pokonał Marcin Knol, który wszedł z ławki.

KAS do ostatniego gwizdka kontrolował sytuację i nie dał sobie wyrwać wywalczonego zwycięstwa w pierwszych w historii piłkarskich derbach Konstantynowa Łódzkiego.