Strona główna Dzieje się Sport KAS kończy rundę jesienną. Jest dobrze

KAS kończy rundę jesienną. Jest dobrze

0
PODZIEL SIĘ
Seniorska drużyna Konstantynowskiej Akademii Sportu kończy rundę jesienną w łódzkiej klasie okręgowej na 8. miejscu. To zdecydowanie udany debiut KAS na tym poziomie rozgrywkowym.  

KAS to jedna z pięciu drużyn naszego powiatu, które występują w łódzkiej okręgówce (podsumowanie 5 drużyn). Beniaminek z Konstantynowa całkiem nieźle radził sobie na boisku zdobywając 27 punktów w 17 meczach, strzelając 43 bramki przy 32 straconych.

– Przed sezonem celowaliśmy w środek tabeli, ale głównym celem jest utrzymanie. Runda jesienna była bardzo udana jednak myślę, że mogliśmy zdobyć 4 czy nawet 5 punktów więcej. Największa wpadkę moim zdaniem zaliczyliśmy w Uniejowie, gdzie pomimo tego że 60 minut graliśmy w osłabieniu byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i ponieśliśmy tam porażkę 1-0 – podsumowuje Jakub Światłowski, prezes i trener pierwszej drużyny.

„Kasiarze” rozegrali kilka naprawdę solidnych meczów gromiąc wszystkie drużyny z końca tabeli co najmniej 3:0 (z wyjątkiem Dłutowa 1:1).

– Mieliśmy trudny moment, kiedy przyszła seria czterech porażek z rzędu, ale zawodnicy dalej ciężko pracowali na treningach i wierzyli w to co robimy i dalej konsekwentnie to realizowaliśmy. Wielkim atutem była właśnie liczna kadra zespołu, która w tak długiej rundzie miała kolosalne znaczenie, gdyż rozegraliśmy aż 20 spotkań o stawkę, mówiąc również po piłkarsku „wypaliły” nasze transfery które poczyniliśmy przed sezonem – dodaje trener.

KAS intensywne przygotowania do rundy rewanżowej rozpocznie w połowie stycznia.

– Obecnie zawodnicy zasłużenie odpoczywają i po tygodniu przerwy w zajęciach treningowych będziemy się spotykać raz czy dwa razy  w tygodniu na hali rozgrywając luźne gry – zapowiada Jakub Światłowski.

Plan na okres przygotowawczy:

23.01 VI Powiatowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego
30.01 Zjednoczeni Stryków
03.02 Ner Poddębice
06.02 LZS Justynów oraz Zawisza Rzgów
13.02 ŁKS III Łódź
20.02 Włókniarz Zgierz
27.02 Tęcza Brodnia
06.03 Start Łódź oraz Kobra Leźnica Wielka
13.03 Kolejarz Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here