Strona główna Styl życia Jak zaplanować przydomową piaskownicę dla dziecka?

Jak zaplanować przydomową piaskownicę dla dziecka?

0
PODZIEL SIĘ
Jeszcze kilka lat temu piaskownice montowane w przydomowych ogrodach były nudne, jednobarwne i nie zapewniały dzieciom żadnych dodatkowych atrakcji poza możliwością lepienia babek z piasku. Dzisiaj zmieniło się to całkowicie: piaskownice dla dzieci nabrały kolorowego wyrazu, oryginalnych form i można w nich zainstalować moc dodatkowych atrakcji.

Koniec nudy w piaskownicy!

Zaplanowanie przydomowego placu zabaw wraz z klasyczną piaskownicą w iście nowatorskiej formie nie wymaga dzisiaj wielkiej uwagi, ani wyjątkowych poszukiwań. Wystarczy w internecie znaleźć jednego z wielu producentów placów zabaw i zobaczyć co ciekawego proponuje w kategorii piaskownic.

Producenci tacy jak np. Avis pokazują w tym miejscu całą gamę różnorodnych inspiracji. Przeglądając dział http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice znajdziemy w nim wielokolorowe piaskownice kwadratowe, nawiązujące do klasyki gatunku, ale i piaskownice w formie sześciokątów, w których każdy z rogów konstrukcji został wyposażony w praktyczne siedzenie dla dziecka. Do tego dokupić można piaskownicowe koparki idealne dla małych budowniczych czy kwiatki, które dziewczynki mogą wsadzać w piasku oraz wiele innych drobnych gadżetów uatrakcyjniających zabawę.

Zadaszenia do piaskownic metodą na gorszą pogodę

Przy planowaniu piaskownicy warto wziąć pod uwagę gorszą pogodę. Mały deszcz może sprawić, że piasek będzie wysychał kilka dni i uniemożliwi dzieciom zabawę. Ale i na to producenci piaskownic znaleźli rozwiązania: do wyboru mamy zarówno osobne, specjalne zadaszenia do piaskownic, które skutecznie chronią piasek przed wilgocią, jak i konstrukcje piaskownic zasuwanych. Piaskownicę zasuwaną można zwyczajnie zamknąć na noc i rano otworzyć ją z czystym, suchym piaskiem gotowym do kolejnych zabaw.

Krótko mówiąc to, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się możliwości urozmaicenia dzieciom zabawy w piaskownicy, jest wprost niewyobrażalne. Mało tego, kreatywność firm produkujących piaskownice i gadżety z nimi związane stale rośnie, więc bardzo możliwe, że w kolejnych latach będziemy obserwować jeszcze więcej innowacyjnych pomysłów na zrobienie z zabawy w piaskownicy prawdziwej sztuki.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here