Strona główna Styl życia Jak wybrać ploter laserowy do agencji reklamowej?

Jak wybrać ploter laserowy do agencji reklamowej?

0
PODZIEL SIĘ

Wyposażenie nowoczesnej agencji reklamowej, która codziennie wykonuje dla klientów setki różnorodnych prezentacji produktowych, reklam, ulotek i plakatów wymaga spokojnego przemyślenia tego, jakie urządzenia drukujące najlepiej się w niej sprawdzą. Na co zwracać uwagę i jak wybrać np. profesjonalne plotery laserowe wykorzystywane do cięcia i grawerowania materiałów reklamowych z użyciem firmowego logo czy motto?

Najważniejsze cechy dobrych ploterów laserowych

Przeglądając plotery laserowe dostępne w specjalistycznych firmach zajmujących się ich produkcją lub dystrybucją warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Po pierwsze: duże znaczenie ma dostosowanie wielkości i funkcji plotera do rzeczywistych potrzeb własnej agencji reklamowej. Tutaj dobrze jest zdecydować się na ploter laserowy o nieco lepszych parametrach i funkcjonalnościach, niże aktualnie są wykorzystywane w firmie z bardzo prostego powodu. W przypadku rozwoju firmy, plotery zupełnie podstawowe mogą okazać się niewystarczające, a kupowanie wówczas nowego sprzętu to podwójny wydatek, dlatego lepiej jest od razu na początku wybrać urządzenie o np. funkcjach dwa razy lepszych niż się pierwotnie zakładało. Tego rodzaju urządzenia można dostać np. w firmie https://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 która specjalizuje się w zaawansowanych maszynach reklamowych docenianych przez profesjonalistów.

Techniczne cechy ploterów

Drugim elementem, który należy wziąć pod uwagę są szczegółowe specyfikacje techniczne ploterów laserowych. Tutaj należy upewnić się jak precyzyjne nadruki, grawery i cięcia wykonuje dany ploter i jak duża jest przy tym prędkość pracy tej maszyny. Urządzenia z prędkością dochodzącą do 1000 m/s są już bardzo wydajne i sprawdzą się nawet w wymagających firmach.

Kolejną cechą techniczną jest to, czy dane plotery laserowe współpracują z popularnym oprogramowanie reklamowych RDCAM, CorelDraw, Adobe Illustrator czy AutoCad. To te systemu są najczęściej wykorzystywane do tworzenia materiałów reklamowych, więc ploter wręcz powinien z nimi współdziałać i móc obsługiwać dokumentację w nich tworzoną.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here