Strona główna Aktualności Inwestycje w strażnice i sprzęt. Tak było u naszych druhów

Inwestycje w strażnice i sprzęt. Tak było u naszych druhów

0
PODZIEL SIĘ
fot. OSP Konstantynów
Pod znakiem inwestycji w strażnicach oraz doposażenia w sprzęt upłynął kończący się rok druhom z Konstantynowa Łódzkiego. Pod tym względem, mimo pandemii, nie mają powodów do narzekań. 

W budynku OSP Srebrna, nad jego częścią bojową, czyli dwoma garażami i zapleczem socjalnym, został wyremontowany dach (pokryto go blachą) i wykonano obróbki blacharskie. Nastąpił też montaż monitoringu oraz alarmu. Pieniądze na tę inwestycję, w wysokości ponad 60 tys. zł, pochodziły z budżetu miasta.

Ochotnicy z OSP Dąbrowa doczekali się końca termomodernizacji

– Położona została nowa papa wraz z ociepleniem nad częścią socjalną, w której znajdują się sanitariaty oraz kotłownia. Sfinalizowane też są prace przy elewacji i oświetleniu. Koszt robót, o wartości 24 tys. zł, pokryło miasto – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Montaż klimatyzacji i wentylacji to między innymi prace zrealizowane w OSP Niesięcin. Ponadto część garażowa strażnicy została pomalowana, jest w niej też nowa posadzka (na dwóch stanowiskach). Związane z tym wydatki, niespełna 40 tys. zł, były sfinansowane z trzech źródeł: miejskiego budżetu, własnych środków OSP i Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Większość prac druhowie wykonali we własnym zakresie.

Ponad 620 tys. zł to natomiast koszt dobiegającej końca termomodernizacji siedziby OSP Konstantynów Łódzki. Docieplono już ściany zewnętrzne, strop i stropodach, na sali konferencyjnej położono nową podłogę, wymieniono drzwi wejściowe do jednostki i zamontowano dodatkowe drzwi przeciwpożarowe. Przedsięwzięcie finansują Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz miasto.

Na koniec roku strażacy – ochotnicy wzbogacili się też o drobny sprzęt.

OSP Konstantynów kupiła 5 hełmów, 12 par rękawic, 10 kominiarek, 2 pary specjalnych butów, wkładki do butów i taśmy ostrzegawcze. Druhowie z OSP Niesięcin otrzymali 4 sztuki rolek hydraulicznych do transportu auta oraz nożyce. OSP Dąbrowa dostała prowadnicę i łańcuch do piły spalinowej, a ochotnicy z OSP Srebrna mają m.in. nowy parawan ratowniczy oraz specjalne buty i ubrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here