PODZIEL SIĘ
Kiedyś w Konstantynowie Łódzkim rządził Włókniarz. Kilka lat temu w mieście pojawiła się jednak inna piłkarska marka. Już za kilka dni przekonamy się, która z ekip wyjdzie zwycięsko z ich pierwszego bezpośredniego starcia ligowego.

KAS Konstantynów Łódzki został zarejestrowany 29 grudnia 2014 roku. Ma zatem niespełna pięć lat, a już nie raz potrafił zamieszać w lidzie oraz pucharach. Zmagania w piłce seniorskiej dla kasiarzy zaczęły się w sezonie 2016/2017 od rozgrywek łódzkiej B-klasy grupy trzeciej. Jak na debiutantów poradzili sobie bardzo dobrze. W 26. kolejkach uzbierali bowiem 36 punktów, co pozwoliło im na zajęcie 7. miejsca w tabeli. Na następną kampanię w klubie zapowiadano jednak walkę o awans.

Jak powiedzieli tak zrobili. W sezonie 2017/2018 w B-klasie grupie drugiej nie było na konstantynowian mocnych. KAS w 22 kolejkach zanotował 19 zwycięstw, 2 remisy i zaledwie jedną porażkę. Uzbieranie 59 punktów pozwoliło na wyprzedzenie Ner-u II Poddębice i historyczny awans do A-klasy.

W klubie chciano pójść za ciosem i w drugim sezonie z rzędu wywalczyć kolejny awans. Konstantynowianie jak na beniaminka grali znakomicie. Bilans 19 wygranych, 2 remisów i 5 porażek pozwolił na wicemistrzostwo A-klasy. Niestety, jeszcze lepsi okazali się gracze GLKS-u Dłutów, którzy z przewagą 12 punktów awansowali do okręgówki.

Plan wejścia na wyższy szczebel rozgrywkowy trzeba było zatem odłożyć na kolejny rok. Do KAS-u sprowadzono graczy, którzy mieli poprawić jakość kadry. Początek sezonu 2019/2020 kasiarze mogą zaliczyć do udanych. Po trzech kolejkach mają komplet punktów i bilans bramkowy 10 goli zdobytych i 4 straconych. Wyniki 5:2 z Orłem Piątkowisko, 1:2 z Jutrzenką Bychlew i 3:1 z Victorią Łódź mogą nastrajać pozytywnie przed pojedynkiem derbowym.


Śledząc poczynania KKS-u Włókniarza Konstantynowa Łódzkiego w podobnych latach możemy zobaczyć, że konstantynowianie notują regres. W sezonie 2016/2017, kiedy KAS dopiero raczkował, KKS zajął 9. miejsce ze stratą zaledwie pięciu oczek do czołowej piątki na szóstym szczeblu rozgrywkowym.

Rok później w kampanii 2017/2018 było już znacznie gorzej. Konstantynowianie w 30. kolejkach zaledwie 25 punktów i zajęli ostatnie miejsce w lidze. Tylko decyzja Łódzkiego Związku Piłki Nożnej o braku degradacji ekip do A-klasy sprawiła, że konstantynowianie utrzymali się w okręgówce.

Sezon 2018/2019 miał zatem być walką o powrót do dobrej gry i o utrzymanie w lidze. Klub z Konstantynowa w rundzie jesiennej zdołał wygrać trzy mecze i zremisować kolejne dwa. Zanosiło się na to, że spadek do A-klasy może być bliski, ale stała się rzecz jeszcze bardziej nieprawdopodobna. Władze klubu zdecydowały, że wyniki osiągane przez drużynę seniorów w ostatnich sezonach są niewspółmierne do wydatków, które są ponoszone. Zadecydowano zatem o wycofaniu zespołu z rozgrywek okręgówki. Nie było wiadomo, czy sekcja seniorów w ogóle ostanie się w klubie, ale stało się inaczej. Resztki piłkarzy z szóstego poziomu rozgrywkowego dołączyła do KKS-u Włókniarza Konstantynowa Łódzkiego II w rozgrywkach B-klasy.

Ekipa z najniższej klasy rozgrywkowej radziła sobie dobrze w rundzie jesiennej i kontynuowała taką postawę aż do końca sezonu, bez trudu wywalczając awans do A-klasy. Okazało się, że drużyna KKS-u zagra w kampanii 2019/2020 w A-klasie grupie pierwszej. Tam także grać miał KAS Konstantynów, co zrodziło szansę na pierwsze w historii derby Konstantynowa Łódzkiego.

Start sezonu nie poszedł jednak po myśli graczy Włókniarza. W trzech pierwszych kolejkach zdobyli oni trzy punkty, po wygranej z Nowosolną Łódź 0:5. Porażki przyszły za to w starciach z Iskrą Dobroń 3:0 oraz Orłem Kazimierz 3:1.


Wiemy, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Obie ekipy będą miały coś do udowodnienia. Kasiarze będą chcieli pokazać, że od kilku lat to oni są lepszą drużyną w mieście. Włókniarz zaś postara się zagrać tak żeby udowodnić, że przejściowe problemy klubu nie zmazują długiej historii sekcji piłki nożnej.

O tym, która z drużyn dopnie swego przekonamy się już w najbliższą sobotę 14 września o godzinie 17:00. Tego dnia nie może was zabraknąć na stadionie miejskim w Konstantynowie Łódzkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here