Strona główna Aktualności Falstart „komunikacji zastępczej”. Zabrakło miejsca w autobusie

Falstart „komunikacji zastępczej”. Zabrakło miejsca w autobusie

3
PODZIEL SIĘ

Dla pasażerów korzystających z publicznych środków transportu między Lutomierskiem i Łodzią to nie był udany początek dnia. Dzisiaj, w pierwszy roboczy, w którym na tej trasie pojawiły się autobusy – zamiast tramwajów – szybko pojawiły się opinie, jak wygląda podróż. I nie są one pozytywne…

Komunikacyjna „rewolucja” stała się faktem. Z powodu fatalnego stanu torowiska zlikwidowano linię tramwajową 43. Urzędnicy obiecywali, że zmiany przyniosą korzyści.

Niektórzy wątpili w to jeszcze przed uruchomieniem autobusów 43A i 43B. „Dodatkowy smród i smog, szybszy przejazd to tylko na papierze, bo większość będzie się przesiadać i sterczeć na mrozie lub w deszczu, czekając na kolejny środek komunikacji”- to stwierdzenie jednego z naszych czytelników.

Słów krytyki ze strony pasażerów nie brakuje na funpage’u „Oczyma kierowcy MPK – Łódź”. Negatywne komentarze pojawiły się również na stronie Urzędu Gminy w Lutomiersku. Dlaczego? Między innymi dlatego, że przed godz. 7 nie wszystkim konstantynowianom udało się wsiąść do autobusu. Był już pełen zanim tam dojechał.

Pomijając takie „nowości” jak przystanki na żądanie urzędnicy zapewniali, że skróci się czas przejazdu. Dojazd z Konstantynowa Łódzkiego do Łodzi miał zająć tylko 17 minut (zamiast dotychczasowych 30), natomiast z Lutomierska – 36 minut (było 60). Jednak rzeczywistość wydaje się mieć nijak do tych obietnic. Pasażerom daleko do euforii.

 

3 KOMENTARZE

  1. Od marca nie jezdza takze pksy na plac niepodleglosci w lodzi. Konstantynowski urzad nie chcial podobno dolozyc sie do lutomierska wiec teraz nie mamy kolejnego polaczenia. ZACZYNAM NABIERAC PRZEKONANIA ZE NOWY BURMISTRZ TO TOTALNE NIEPOROZUMIENIE.

  2. I co zadowoleni jesteście w Urzędzie w Konstantynowie Łódzkim? Proszę o wypowiedź Burnistrza i reszty ekipy, dla których tramwaj 43 wadził. Łyso wam teraz? Do roboty się brać i tory naprawiać bo ludzie nie mają przez was czym jeździć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here