Strona główna Dzieje się Egzotyczni tancerze w naszym mieście. Będą występy i korowód

Egzotyczni tancerze w naszym mieście. Będą występy i korowód

2
PODZIEL SIĘ
W czwartek korowód przeszedł ulicami Pabianic.
Dla konstantynowian to niepowtarzalna okazja, aby mogli zobaczyć w swoim mieście tancerzy z najodleglejszych zakątków świata. Jutro (6 lipca) po raz pierwszy zagości tutaj Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Polka”.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia jest czwartą. W poprzednich latach koncerty odbywały się w Pabianicach, Bychlewie i Lutomiersku. Tym razem dołączy do nich również Konstantynów Łódzki.

Atrakcją będzie niewątpliwie barwny korowód zespołów, które przejdą przez miasto ulicą Jana Pawła II, wyruszając o godz. 16.00 z placu Kościuszki (ze skweru z fontanną) na plac Wolności. Tam też zostanie ustawiona scena, na której od godz. 17.00 tancerze zaczną prezentować się publiczności.

Wystąpią zespoły z Meksyku, Portoryko, Botswany, Kosowa i Nowej Zelandii oraz zespół pieśni i tańca „Bychlewianka”.

Jak wyglądał korowód w Pabianicach, można zobaczyć TUTAJ.

2 KOMENTARZE

  1. Pozyrywne zaskoczrnie. Butmistrz eraz z ekipa na rynku przy Sucharskirgo zapraszalii mieszkancow na wystep. Bez nadecia ale z usmiechrm na ustach. Brawo

  2. A calodzirnne idzisiejsze w centrum miasta intensyene koszenie trawy, czyszczrnie chodnikow itp. to Zupelny przypadel naturalnie. Szkoda ze nie ma takich przypafkow na co dzien w innych rejonach miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here