Strona główna Bez kategorii Edukacja żywieniowa wśród dzieci – od czego zacząć?

Edukacja żywieniowa wśród dzieci – od czego zacząć?

0
PODZIEL SIĘ

Wiele się mówi o tym, że powinniśmy prowadzić zdrowy tryb życia, w którym szczególną rolę odgrywają zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Jednak, aby przychodziło nam to łatwo poszczególne nawyki powinniśmy kształtować już od najmłodszych lat, a tym samym wcielać je do życia naszych dzieci. Natural Pharmaceuticals, jako kluczowy producent suplementów diety zwraca szczególną uwagę na to, że edukacja żywieniowa wśród dzieci jest kluczowa. Z jednej strony muszą się nauczyć czym są poszczególne produkty, a z drugiej jak i w jakiej proporcji je łączyć, aby spełnić zapotrzebowanie energetyczne, które w okresie intensywnego rozwoju jest kluczowe. Jak to osiągnąć?

Zacznijmy od rozmowy i odpowiedzi na pytania

Dzieci są w najbardziej intensywnym okresie rozwoju swojego życia. Nabierają one podstawowej wiedzy o świecie, uczą się nowych umiejętności, a także mają wrodzoną ciekawość do odkrywania czegoś więcej. Dlatego wykorzystajmy to w kwestii edukacji właściwego kształtowania nawyków żywieniowych. Natural Pharmaceuticals wskazuje, że najważniejsza w tej kwestii jest rozmowa z dziećmi i praktykowanie w codziennym życiu dobrych zasad. Wzorce, które najmłodsi obserwują na co dzień mają ogromny wpływ na dalsze podejście do wytworzenia prawidłowych praktyk żywieniowych. Warto w ciekawy sposób tłumaczyć, które produkty są zdrowe, a czemu innych powinniśmy unikać.

Zapobieganie nadwagi

Wykształcone w dzieciństwie nawyki, a także zdobyta świadomość towarzyszą nam każdego dnia, również w dorosłości. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ chorobą XXI w. jest niewątpliwie nadwaga, która potęgowana jest przez środki masowego. Reklamy przetworzonego jedzenia są wszędzie, a do tego ich dostępność w sklepach jest równie wysoka. Ogromną rolę w rozwoju otyłości u dzieci pełni rodzina. Nieprawidłowe zwyczaje rodziców, brak wspólnych posiłków czy niedostateczna wiedza opiekunów na temat prawidłowego żywienia są tutaj kluczowe dla młodych ludzi. Natural Pharmaceuticals podkreśla również, że kluczową rolę odgrywa tutaj również aktywność fizyczna. Zamiast spędzać czas wolny przed telewizorem zachęćmy najmłodszych do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Komponowanie prawidłowej diety

Dieta naszych najmłodszych podobnie jak dorosłych powinna opierać się na 4-5 posiłkach. Jednak jest to kwestia bardzo indywidualna, w zależności od potrzeb najmłodszych, a także ich aktywności. Zachowanie bilansu energetycznego to podstawa! Danego dnia musimy zapewnić dziecku wraz z pożywieniem tyle kalorii ile będzie mu niezbędne. Według Natural Pharmaceuticals i innych specjalistów w temacie żywienia, jadłospis powinien być bardzo różnorodny i uwzględniać produkty z wszystkich grup. Źródłem białka będzie dobrej jakości mięso, ryby i jajka. W mleku i produktach mlecznych znajdziemy łatwo przyswajalne białko i wapń, niezbędne do budowy kości i zębów. Nie możemy zapomnieć również o produktach zbożowych, a także owocach i warzywach. Jest to cenne źródło witamin, składników mineralnych, błonnika oraz wielu związków organicznych. Pamiętajmy o różnorodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here