Strona główna Aktualności Dostało się burmistrzowi za podwyżkę. Obiecywał „śmieci po przystępnych cenach”

Dostało się burmistrzowi za podwyżkę. Obiecywał „śmieci po przystępnych cenach”

6
PODZIEL SIĘ
Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci stała się faktem. Od lipca mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego zapłacą miesięcznie 19,50 zł od osoby za wywóz śmieci posegregowanych (było 12.80 zł) i 24,50 za odpady niesegregowane (było 17,80).

Mieszkańcy miasta nie omieszkali przypomnieć burmistrzowi Robertowi Jakubowskiemu, że podczas kampanii wyborczej obiecywał m.in. program „Dostępny Konstantynów”, czyli jak omawiał, „usługi komunalne na wysokim poziomie – woda, ścieki, śmieci po przystępnych cenach”. Czy te zatwierdzone przez radę miasta ceny są przystępne? Mieszkańcy są innego zdania.
Pabianiczanie płacą za segregowane śmieci 9 złotych, za niesegregowane 18. W Lutomiersku odpowiednio 7zł i 14 zł, w Zduńskiej Woli 14 zł i 24 zł. W niewielu miasta cena jest wyższa np. w Aleksandrowie Łódzki mieszkańcy muszą zapłacić 20,90 zł i 41,80 zł.

Burmistrz tłumaczył, że brał pod uwagę możliwość współfinansowania kosztów wywozu śmieci, choć w kasie miasta i tak mogłoby nie być na to funduszy. Otrzymał analizę prawną.

– Obecny stan prawny nie daje takiej możliwości gminie – powiedział podczas sesji.
Dlatego to mieszkańcy w całości muszą sfinansować gospodarkę odpadami.

6 KOMENTARZE

 1. Niestety gołym okiem widać, że jest gorzej. Miasto wygląda okropnie, na przystankach syf, na niektórych (np. Łódzka 82 , koło Kauflandu) brak nawet kosza na śmieci. Trawa w centrum miasta przy głównych ulicach już zakwitła i można się w niej bawić w chowanego…. Tak czytałam, że to podobno zależy od zarządcy drogi. Jednak wcześniej można było to jakoś załatwić. W ubiegłym tygodniu byla komunia w kościele przy cmentarzu. Wiadomo było dużo gości z po za miasta… Mieli piękny obraz naszego miasta… Trawa po kolana! Smutne.

 2. Po co obietnice bez pokrycia,już na początku okazuje się ile po osiągnięciu stołka znaczy wyborca…
  Można było sięgnąć po info czy są środki i możliwość pozostania z cennikiem według starych taryf….

 3. wysoka Jakość??? proszę o wytłumaczenie tego stwierdzenia bo jeżeli chodzi o wywóz śmieci, to przyjeżdżają po odbiór z kontenerów i ładują na samochód. gdzie tutaj jest mowa o wysokiej jakości? jak do tej pory robili to samo to tak samo będą wywozić śmieci, no chyba że po odpady będą w garniturach jeździć i pod krawatem, uśmiechnięci, pachnący

 4. Niektóre komentarze są w mojej opinii mało obiektywne. Lepsza szczera prawda na temat kosztów niż trwanie w tym co było. Usługi komunalne na wysokim poziomie kosztują. Dynamika wzrostu jednorazowego jest wysoka ale jęli ma to być wysoka jakość mogę śmiało powiedzieć, że ceny są przystępne. Ocena i krytyka a tym bardziej porównanie do starej czy innej władzy nie ma nic wspólnego z działaniami.

  • Szanowny Panie. Co oznacza „wysoka jakość”.? Smieci zawiesza się na śmieciarce i wciska guzik? Moze Pan rozwianąć ta kwestie bo być moze cos pominalem. Obecnie mamy najdroższy wywóz smieci w wojewodzstwie a Pan ogłasza sukces i wysoki poziom?

   Pozdrawiam B.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here