Strona główna Styl życia Dlaczego warto wybrać zabawki z drewna?

Dlaczego warto wybrać zabawki z drewna?

0
PODZIEL SIĘ

Wybór zabawek wydaje się dziś niemal nieograniczony, co wcale nie ułatwia podejmowania zakupowych decyzji. Być może w zalewie kolorowych, świecących i grających gadżetów warto postawić na produkty sprawdzające się od pokoleń? Mowa oczywiście o zabawkach wykonanych z drewna, które z roku na rok coraz bardziej wracają do łask.

Ekologia i bezpieczeństwo

Zabawki drewniane dla dzieci pod wieloma względami przewyższają te zrobione z plastiku. Oczywiście ich podstawową zaletą jest to, że są ekologiczne. Nie każdy jednak wie, że drewniane zabawki są także o wiele bezpieczniejsze dla naszych dzieci. Niestety wiele wyrobów plastikowych, zwłaszcza tych najtańszych, importowanych z Azji, zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje takie jak ftalany. W tym przypadku drewno wydaje się o wiele lepszym wyborem.

Zalety prostoty

Zabawka z drewna nie będzie miała różnokolorowych lampek ani kilkunastu wgranych melodyjek. Czy jest to jednak wada? Współcześnie najmłodsi z każdej strony bombardowani są przez bardzo wiele bodźców, które niekoniecznie dobrze wpływają na ich rozwój. Zabawki drewniane dla dzieci dają możliwość skupienia i wyciszenia, co w dzisiejszych czasach jest ogromną zaletą. Nie należy pomijać także ich wartości estetycznej: zwykle są dobrze zaprojektowane i nie rażą krzykliwymi kolorami.

Postaw na kreatywność!

Drewniane zabawki są zwykle nieskomplikowane, nie narzucają więc jednego sposoby wykorzystania. Tym samym pozwalają dzieciom na rozwijanie kreatywności. Zwyczajne klocki mogą posłużyć do zbudowania domu, można posegregować je kolorami albo ugotować z nich zupę dla lalek. Takie zabawki nie nudzą się po kilku użyciach, a wręcz dorastają ze swoimi użytkownikami: inaczej będzie bawił się nimi dwulatek, a inaczej dziesięciolatek.

Ponadczasowa jakość

Nie bez powodu zabawki wykonane z drewna doskonale sprawdzają się od setek lat: są po prostu bardzo uniwersalne! Co prawda kosztują nieco więcej od tych plastikowych, ale za wyższą ceną idzie w tym przypadku o wiele większa trwałość. Samochodzik wykonany z drewna nie połamie się po zrzuceniu na podłogę przez nieporadnego malucha. Dzięki temu zabawki drewniane dla dzieci mogą służyć nam przez wiele lat, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here