Strona główna Aktualności Polityka Debata? Jaka debata, czyli absurdy konstantynowskiej kampanii wyborczej

Debata? Jaka debata, czyli absurdy konstantynowskiej kampanii wyborczej

6
PODZIEL SIĘ

Marcin Młynarczyk, kandydat na burmistrza Konstantynowa Łódzkiego nic nie wie na temat debaty, którą ogłosił administrator prowadzący na Facebook’u stronę z materiałami wideo z miasta. 

Debata miałaby się odbyć 17 października o godz. 18.00. Jest tylko jeden problem, ponieważ jeden z kandydatów nie ustalał terminów, ani formuły takiego spotkania.

– Pomysłodawca zapytał mnie podczas sesji czy chciałbym wziąć udział w takiej debacie. Powiedziałem, że jest to temat do przemyślenia. Wczoraj dowiedziałem się, że jest już termin. Ja nic nie ustalałem – tłumaczy Marcin Młynarczyk.

Radny Młynarczyk w rozmowie z portalem konstantynow.info dał również do zrozumienia, że nie bardzo chce wziąć udział w debacie organizowanej przez wydawcę, który tylko w październiku opublikował na swojej stronie 8 materiałów promujących jego kontrkandydata, czyli Roberta Jakubowskiego i wspierających go radnych.
Trudno się dziwić radnemu Młynarczykowi, bo żaden z materiałów nie został wyraźnie oznaczony jako materiał wyborczy. Ogłoszenia i reklamy muszą być oznaczone w sposób nie budzący wątpliwości, iż nie stanowią one materiału redakcyjnego. Jeśli wydawca pobrał za to opłatę, to nieoznaczenie jest niezgodne z prawem prasowym. Jeśli nie pobiera za promocję wynagrodzenia to jest ewidentną tubą wyborczą Roberta Jakubowskiego, bowiem w tym samym czasie nie ukazał się ani jeden materiał dotyczący Marcina Młynarczyka.

Administrator strony potwierdził, że nie ustalał szczegółów z radnym Młynarczykiem, ale tłumaczy, że ten nie odbiera od niego telefonów, a o debacie mówił mu wielokrotnie.

To kolejny przykład absurdalnej kampanii wyborczej w Konstantynowie Łódzkim. Zaczęło się od obrażania Roberta Jakubowskiego na profilu Platformy Obywatelskiej. Pisaliśmy o tym jako pierwsi TUTAJ. Więcej na temat kampanii można przeczytać TUTAJ.

6 KOMENTARZE

  1. Za zdziwieniem na stronie 43 bis przeczytalem, zamieszczony tekst dotyczacy debaty. Wlasciciel tej pseudo telewizji zaprasza w nim na dabate mieszkancow nie majac jeszcze pewnlsci czy kandydaci przyjda. Probuje w ten spksob wymusic na kandydatach zgoxe na ich uczestnictwo. Jak mozna zapraszac publike nie majac zgody sztabow. Jak mozna zadac by się uzgadnialy ze soba kwestie techniczne skoro nie wyrazily jeszcze nawet takiej checi. Amatorszczyzna jak, widac nie zna granic. Na miejscu kandydatow zignorowalbym taka dyspute. Nie tak sie robi.

  2. A to może z innej strony popatrzmy na to ile razy na zdjęciach pojawia się Pan Młynarczyk na profilu Konstantynowa Łódzkiego na portalu facebook w ostatnim czasie. Czy nie jest czasem tak, że profil jest prowadzony przez podległy urzędowi wydział / oddział (GCI) i dziwnym trafem Młynarczyk jest prawie na co drugim wydarzeniu ostatnio? Przypadek? Nie sądzę.
    Czyżby Pan Młynarczyk miał dodatkowe wyświetlenia swojej osoby na oficjalnym profilu Konstantynowa, i czy za nie zapłacił? Czy były to może opłacane informacje wyborcze??

    • To oczywiste ze pan mlynarczyk bedac z PO ma wieksze poparcie urzedu. Nawet urzednicy sa za bo bo maja azanse zachowac stanowiska. Dlatego pewnie pan mlynarczyk nie chwali sie swoim progrsmem i nie odpowiada na maile. Z drugiej strony pan jakubowski tez raczej nie wniesie wiatru zmian. Bedzie raczej urzednikiem zadowolonym ze stanowiska. Jego program wyborczy w spotach jest zenujaco slaby.

  3. Nasuwa się prosty wniosek. Transparentne zasady debaty zaakceptowane przez sztaby kandydatów. A brak oznaczenia materiałów promujących kandydata to przestępstwo.

  4. Prawda jest taka ze pan mlynarczyk faktycznie nie odbiera podanego w ulotce telefonu, nie odpisuje tez na maile mieszkancow. Inna rzecz ze i pan jakubowski jakos nie podaje wyborcom kontaktu do siebie. Nie mozna wiec zadac im konkretnych pytan. Co do debaty w tej niby telewizjii to sorki ale to raczej promowanie konta na fc jej wlasciciela. Takie rzeczy nalezy odpowiednio przygotowac a nie tylko wlaczyc kamere i nagrywac. Kandydaci w konstantynowie nie czuja interesu by uczestniczenia bo nie czuja konkurecji. Odnosi sie wrazenie ze obydwaj niedorosli jeszcze do tak powaznej funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here