Strona główna Sport Dawid Romanowski z medalami mistrzostw Polski

Dawid Romanowski z medalami mistrzostw Polski

0

Podopieczni UKS-u Piątki Konstantynowa Łódzkiego brali udział w mistrzostwach Polski juniorów i zajęli kilka znakomitych lokat.

W Olsztynie rozgrywano zawody dla 14-latków, w Ostrowcu Świętokrzyskim dla 15-latków, a w Gorzowie Wielkopolskim dla 16-latków. Zawodnicy konstantynowskiego klubu na tych trzech imprezach wywalczyli w sumie dwa medale, a także brali udział w 15 finałach.

Zdecydowanie najlepiej spisał się Dawid Romanowski, który do domu wrócił z dwoma brązowymi medalami. Pierwszy wywalczył na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, a drugi na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Niewiele do podium zabrakło za to Bartoszowi Skórze, który na 100 i 200 metrów klasykiem uplasował się na czwartych lokatach. Na dystansie 50 metrów zajął on za to miejsce szóste. Nieco gorzej poszło Weronice Sterniczuk, która na 400 metrów stylem zmiennym uplasowała się na 10. miejscu (wszyscy kategoria 15-latków).

Podopieczni Piątki obsadzili także wiele finałów B. W kategorii 16-latków Maria Patora była dwunasta na 50 metrów stylem dowolnym oraz czternasta na 50 metrów stylem motylkowym.

W kategorii 15-latków Adrianna Rozberg zajęła 13. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym oraz 14. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. W tej samej kategorii wiekowej Weronika Sterniczuk była szesnasta na 200 metrów stylem motylkowym oraz siedemnasta na 200 metrów stylem zmiennym. Natomiast Dawid Romanowski uplasował się na osiemnastej lokacie na 50 metrów stylem motylkowym.

Jeśli zaś chodzi o najmłodszych podopiecznych, startujących w kategorii 14-latków, to Szymon Iskra zajął 16. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Nieco wcześniej powody do radości mieli także młodsi pływacy konstantynowskiego klubu. Na rozgrywanych w Warszawie zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka” stanęli oni na starcie wśród 931 zawodników z 69 klubów z całej Polski. Nasi pływacy zdołali wywalczyć cztery krążki, a wielu z nich mimo gorszych pozycji poprawiło swoje rekordy życiowe.

Patryk Misztal okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Do tego dołożył piątą lokatę na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

Na podium stanęła także Wiktoria Rucińska, która zdobył srebro na dystansie 100 metrów style klasycznym. Była ona także dziesiąta na dystansie 100 metrów stylem motylowym.

Dwa krążki zdobyła za to Amelia Kaczmarek. Swoje srebra wywalczyła na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

Ponadto swoje rekordy życiowe poprawili: Oskar Stankiewicz, Klaudia Bujnowicz, Ola Kaczmarek, Asia Kowalczyk, Filip Figiel, Janek Gruszczyński, Mateusz Dusiński.