Strona główna Aktualności Czy nasze miasto ominie kolej dużych prędkości? Inwestor to rozważa

Czy nasze miasto ominie kolej dużych prędkości? Inwestor to rozważa

2
PODZIEL SIĘ
Stanowcze protesty mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego przeciwko przebiegowi przez miasto kolei dużych prędkości nie pozostały bez echa. Jest nadzieja, że zostaną wysłuchane. 

Dał ją na wczorajszym spotkaniu z Grzegorzem Schreiberem, marszałkiem województwa łódzkiego, Mikołaj Wild, prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rozmowy dotyczyły realizacji tej inwestycji i przebiegu tras KDP przez nasze województwo.

– Dostrzegliśmy bardzo istotne opory w Konstantynowie Łódzkim, dotyczące jednego z trasowań, które zaproponowaliśmy – mówił prezes CPK. – Dlatego wsłuchując się w głosy mieszkańców postanowiliśmy rozważyć również wariant omijający Konstantynów Łódzki.

Realizacja tego, który został zaproponowany kilka miesięcy temu (tzw. północnego) oznaczałaby konieczność wysiedlenia ludzi, bo kolej przebiegałaby między innymi przez istniejące osiedla i tereny przeznaczone do zabudowy jednorodzinnej. Jak  argumentował w piśmie do Marcina Horały, pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, burmistrz Robert Jakubowski, przyczyniłaby się również do utraty wartości przyległych działek oraz skutkowałaby dodatkowym podziałem miasta i istniejącej infrastruktury.

Marszałek i prezes CPK omawiali wczoraj m.in. wariant południowy KDP. Mikołaj Wild, mówiąc o rozważeniu możliwości tego, który ominąłby nasze miasto podkreślał zarazem, że sieć komunikacyjna budowana w ramach CPK ma na celu włączenie jak największej liczby mieszkańców w system transportu publicznego.

– Mamy świadomość tego, że bez sprawnego transportu publicznego rozwój wielu miast, także w pobliżu Łodzi, nie będzie mógł nastąpić – zaznaczył.
REKLAMA

2 KOMENTARZE

    • Dziwne to, zważywszy że kolej dużych prędkości nie będzie W naszym mieście, tylko przejedzie PRZEZ nasze miasto. KDP nie zatrzymuje się w takich pipidówach. Nie będzie żadnego przystanku, bocznicy czy dworca. Konstantynów wyłącznie straci – na wielkim rowie dzielącym miasto, przecinającym wiele dróg dojazdowych i dojazdów rolniczych na pola, zajmującym masę terenów pod zabudowę i rekreacyjnych itp. Gdzie zysk?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here