Strona główna Aktualności Chińczycy z najtańszą ofertą na budowę S14, ale i tak sporo brakuje

Chińczycy z najtańszą ofertą na budowę S14, ale i tak sporo brakuje

0
PODZIEL SIĘ
Otwarto oferty przetargowe na budowę odcinka S14 pomiędzy węzłem Teofilów i miejscowością Słowik. Ten 16-kilometrowy fragment drogi pozwoliłby połączyć trasę S8 i autostradę A2. 

Do przetargu stanęło 10 firm i konsorcjów  z Europy i Chin. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ceny złożonych ofert wahają się od 724, 1 do 1 021,1 mln złotych. Niestety, żadna z ofert nie mieści się w zakładanym budżecie, czyli 670,3 mln złotych.

– Mimo, że żadna z ofert nie mieści się w kosztorysie, nie oznacza, że postępowanie zostanie unieważnione. Oferty zostaną przebadane i po wyłonieniu najkorzystniejszej, inwestor rozważy, czy przeznaczy na jej realizację dodatkowe środki – wyjaśnia Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji w GDDKiA oddział w Łodzi.

Wykonawcą pierwszego odcinka od węzła Pabianice Północ do węzła Teofilów będzie konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektuje i wybuduje trasę za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy (październik 2018). Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here