Strona główna Aktualności Przebudowa DW 710: chętni do pracy są, pieniądze również

Przebudowa DW 710: chętni do pracy są, pieniądze również

1
PODZIEL SIĘ

Wszystko wskazuje na to, że wiosną na skrzyżowaniu ulic Lutomierskiej, Klonowej oraz drogi na Bechcice ruszy budowa ronda. Dzięki niemu ma być bezpieczniej, a ruch stać się płynniejszy. 

Związane z tym prace będą stanowiły część większej inwestycji, polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 710 z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska. Pierwszy etap obejmie odcinek o długości 500 metrów.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, czyli jej właściciel otworzył wczoraj oferty firm, które zgłosiły się do przetargu na realizację przedsięwzięcia. Potencjalnych wykonawców jest trzech.

– Najdroższą ofertę, opiewającą na 13,3 mln zł przedstawiło konsorcjum Strabag. Druga, Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych z okolic Sieradza, wynosi 11,6 mln zł. Najtańsza, na 10,9 ml zł, została złożona przed firmę Włodan z Porszewic. Pieniądze na inwestycję, w wysokości około 12 mln zł, mamy zabezpieczone – poinformował Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW.

Zanim nastąpi wybór wykonawcy i podpisanie z nim umowy, minie jeszcze kilka tygodni – według założeń inwestora powinno to nastąpić w drugiej połowie lutego. Do tego czasu oferty będą sprawdzane pod kątem zgodności z warunkami określonymi w specyfikacji przetargowej.

Prace, jakie zostaną wykonane to m.in. rozbiórka starej i wykonanie nowej nawierzchni, odcinkowa przebudowa torowiska, budowa nowych chodników, ścieżki rowerowej (z dopuszczeniem ruchu pieszych), zatoki autobusowej z peronami i dojściami oraz peronu tramwajowego. Inwestycja obejmie też budowę kanalizacji deszczowej, nastąpi rozbudowa ulicznego oświetlenia, pojawi się sygnalizacja świetlna.

Termin zakończenia przedsięwzięcia wyznaczono na 30 września. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here