Strona główna Aktualności Były komendant policji w nowej roli. Ale też kierowniczej

Były komendant policji w nowej roli. Ale też kierowniczej

5
PODZIEL SIĘ
Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim ma nowego pracownika – na stanowisku kierownika do spraw organizacyjnych. Funkcję tę powierzyło Cezaremu Petrusowi, byłemu komendantowi KPP w Pabianicach. Pracę zacznie on w najbliższy poniedziałek. 

Z policyjnym mundurem rozstał się definitywnie w połowie marca bieżącego roku, po tym, jak miesiąc wcześniej odwołano go ze stanowiska szefa mundurowych. Nie chciał być zwykłym policjantem, a liczba przepracowanych lat pozwoliła mu na przejście na emeryturę. Teraz sprawdzi się w innej roli.

Obejmowane przez niego stanowisko jest nowością.

– W ostatnim czasie została zmieniona struktura organizacyjna CSiR i pojawiła się potrzeba, by takie utworzyć – tłumaczy Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Konkurs ogłoszono 9 października. Były komendant policji miał w nim jednego kontrkandydata. Wygrał, bo jak napisano w uzasadnieniu „przygotowanie formalne, w tym ukończone studia podyplomowe oraz ukończone liczne kursy, doświadczenie zawodowe oraz bardzo dobra znajomość wewnętrznych uregulowań CSiR sprawiły, że pan Cezary Petrus był najlepiej przygotowanym kandydatem na stanowisko kierownika ds. organizacyjnych w CSiR”.

Co znajdzie się w zakresie jego obowiązków? W ogłoszeniu o naborze widnieje osiemnaście punktów, wśród nich m.in. organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych, dowozów autobusowych na basen, kąpieliska sezonowego, sporządzanie relacji i sprawozdań z zawodów, przygotowywanie bazy i organizacja letniego wypoczynku w „Ośrodku nad Stawem”, udostępnianie obiektów sportowych, tworzenie grafików dla szkół…

Umowa z Cezarym Petrusem została zawarta na trzymiesięczny okres próbny. Urzędnicy nie chcą zdradzić, ile będzie zarabiał.

5 KOMENTARZE

  1. Najciekawsze to jest to że też były policjant jak nasz viceburmistrz i się dobrze znają.A jak sobie radzili do tej pory autobusy liczyć ha ha jak jeden kursuje.

  2. Mhhh co tu duzo mówić…..do tej poty to dzialalo bez bowego stanowiska.No ale w sumie zostalo jeszcze kilku do obsadzenia z rodziny czy przyjaciol:))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here